niedziela, 28 lutego, 2021

Monsun deszczowy w Polsce definitywnie dobiegł końca [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nie wiadomo kiedy w wielu regionach spadnie najbliższy deszcz. Być może będą lokalnie miejsca, gdzie do końca września nie spadnie kropla deszczu.

Minionej nocy na pogórzu pojawiły się pierwsze przymrozki. Najbliższa noc będzie cieplejsza z racji dużej ilości chmur na froncie ciepłym, z których nie spadnie nigdzie kropla deszczu. O poranku na południu poczujemy 10/12 stopni. Na wschodzie, zachodzie i w centrum 12/15 stopni. Na północy 9/11 stopni.

W ciągu dnia chmury szybko odsuną się za wschodnią granicę i pojawi się słońce. Na pozostałym obszarze od rana do wieczora słońce na zmianę z chmurami ale bez opadów. Dopiero wieczorem na północy kraju w wielu miejscach pokropi.

Temperatura po południu wyniesie od 19/20 stopni na północy i Podlasiu, 21/22 stopni na Lubelszczyźnie i Mazowszu, 23 stopni w centrum i na zachodzie. Najcieplej do 24/25 stopni od Dolnego Śląska po Opolszczyznę i Małopolskę.

Wiatr powieje słabo na południu kraju w porywach do 20 km/h. Na pozostałym obszarze podmuchy południowo zachodniego wiatru przekroczą pułap 30 km/h.

Czwartek zapowiada się o wiele bardziej wietrzny, ale nadal suchy i większych opadów w Polsce nie widać na horyzoncie. Wkraczamy w okres suchy, który zaprowadzi nas do suszy. Od teraz na swoich polach obchodźmy się z wilgocią jak ze złotem, aby jej nie marnować i odpowiednio wykorzystać.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,210FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły