wtorek, 2 marca, 2021

Między 23 a 29 listopada w Polsce zapanuje termiczne przedzimie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc z niedzieli na poniedziałek już nigdzie za wyjątkiem kotlin na południu Małopolski i Podkarpacia nie przyniesie przymrozków. Przeważnie odnotujemy nad ranem około 3 do 5 stopni. Nieco cieplej do 6/7 stopni na północy kraju. Wiatr umiarkowany z południowego zachodu.

W poniedziałek wiatr zmieni kierunek na zachodni. Na wybrzeżu powieje do 75/80 km/h. Na zachodzie, wschodzie i w centrum do 45 km/h. Na południu do 35 km/h. Od Suwalszczyzny po Warmię, Żuławy, Kaszuby, wybrzeże środkowe w ciągu dnia pojawią się liczne przelotne opady deszczy, gradu i krupy śnieżnej. Deszcz przed południem spadnie także na południe Opolszczyzny i Dolnego Śląska. Po południu te opady odsuną się nad Tatry i Bieszczady.

Najzimniej będzie w Bieszczadach- zaledwie 1-2 stopnie- i tam popada śnieg. Na Roztoczu i Podkarpaciu 3-5 stopni. Na pozostałym obszarze od 6 do 8 stopni.

Noc z poniedziałku na wtorek najchłodniejsza na południu, gdzie ponownie miejscami pojawią się przymrozki do -1/-2 stopni. Na pozostałym obszarze powyżej zera. W ciągu dnia przybliży się do nas wyż. Dzięki niemu wiatr osłabnie- na południu po południu będzie zupełnie bezwietrznie. Niestety chmur ma wisieć sporo. Na przejaśnienia można liczyć na południu kraju. Po południu słońce błyśnie również na zachodzie i w centrum. Po zmroku rozpogodzenia dotrą na wschód kraju. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 5/7 stopni. Jedynie na słonecznym południu i południowym zachodzie odnotujemy do 7/10 stopni.

Noc z wtorku na środę na południu, zachodzie i w centrum zapowiada się mroźnie do -6/-2 stopni  z licznymi mgłami. Na wschodzie przewaga chmur nie powinna zbić temperatury poniżej -2/1 stopnia. Zaś północ i północny wschód jeśli nic się nie zmieni będzie jeszcze na plusie. W ciągu dnia niczego nie można być pewnym. Słaby wiatr, niemal bezwietrzna pogoda może sprzyjać utrzymywaniu się mgieł i stratusów. Taki typ pogody nie pozwoli na wzrost temperatury powyżej 0 w ciągu dnia. Jednakże, bliskość wyżu miejscami te chmury powinna rozerwać dzięki czemu temperatura w słońcu przekroczy 7 stopni. O tym gdzie wyjdzie w tym dniu słońce będzie można powiedzieć najwcześniej we wtorkowej prognozie.

Mroźno, tym razem głównie na południu i wschodzie zapowiada się noc z środy na czwartek do -5/-2 stopni.  W ciągu dnia od zachodu przybliżać ma się front ciepły, który położy kres przymrozkom i niskim chmurom przez które temperatura ma problemy by się podnieść do góry.

To oznacza, że w piątek czeka nas poranek bez przymrozków, z temperaturami w dzień w okolicy 4/8 stopni.

W ciągu tygodnia spadnie przeważnie 0 do 2 mm deszczu. Przeważnie będzie to jednak okolica 0 mm. Listopad według prognoz zapiszemy jako wyjątkowo suchy miesiąc.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Po przymrozkach i mgłach czeka nas ocieplenie [POGODA]

Prędkość wiatru na wschodzie kraju w nocy osłabnie. Pozowli to powstaniu mgieł na przeważajacym obszarze Polski. Dodatkowo miejscami pojawią się przymrozki do -3/-1 stopnia....

Kredyty zamiast odszkodowań?

Nie umilkły jeszcze echa ubiegłotygodniowej konferencji prasowej związków i organizacji branżowych hodowców norek przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kiedy to żywo komentowano...

Waloryzacja rolniczych emerytur i rent KRUS

Od wczoraj (1 marca br.) kwoty świadczeń emerytalno-rentowych KRUS podlegają podwyższeniu zgodnie ze wskaźnikiem waloryzacyjnym, który wynosi: 104,24% (i nie mniej niż 50 zł). W...

Śledź nas

21,235FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły