wtorek, 13 kwietnia, 2021

Michelin i Camso łączą siły już od 3 lat

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Grupa Michelin stała się światowym liderem w dziedzinie opon do pojazdów terenowych, użytkowych budowlanych i rolniczych. Grupę Michelin tworzą marki: Camso, Solideal, Kleber, BFGoodrich, Taurus i Rodaco. Z początkiem nowego roku pracownicy spółek Michelin i Camso staną się jednym zespołem. Wspólna stanie się także oferta handlowa.

Połączenie firm daje wiele korzyści. Po pierwsze w ofercie firmy Michelin znajdą się nowe rodziny opon przeznaczone dla rolnictwa, przemysłu budowlanego, pojazdów wojskowych oraz transportu wewnątrz-zakładowego. Oprócz typowych opon pneumatycznych(wypełnionych sprężonym powietrzem) w połączonej ofercie znajdziemy pełne opony gumowe oraz gąsienice.  Po drugie wraz z połączeniem ofert, jedną drużyną staną się także dwa zespoły doświadczonych specjalistów. Uzupełnieniem oferty handlowej w zakresie ogumienia są usługi związane z utrzymaniem flot przemysłowych. Integracja dwóch dużych firm nie jest łatwym zadaniem. Aby utrzymać ciągłość sprzedaży swoich produktów, integracja procesów dostaw i obsługi posprzedażowej będzie prowadzona stopniowo przez najbliższe lata.

Dzięki połączeniu grupa Michelin staje się liderem w branży opon do pojazdów użytkowych i roboczych.

Razem od 3 lat

Firma Michelin przejęła Camso w 2018 roku. Na mocy zawartego porozumienia działalność obu firm została połączona. Siedziba połączonego zarządu znajduje się w kanadyjskiej prowincji Quebec. Camso jest wiodącym producentem gąsienic gumowych do sprzętu rolniczego i skuterów śnieżnych, a także opon pełnych i diagonalnych do maszyn używanych do transportu wewnętrznego.  Jest także jednym z trzech największych producentów na rynku gąsienic i opon do maszyn budowlanych. Spółka Camso z siedzibą w Magog (Quebec, Kanada) działa na rynku od 1982 roku i aktualnie zatrudnia 7700 pracowników oraz posiada 17 zakładów produkcyjnych, 3 ośrodki badawczo-rozwojowe oraz prowadzi działalność handlową w 100 krajach.

Jakie korzyści daje współpraca?

Po połączeniu z Camso Grupa Michelin będzie światowym graczem numer 1 na rynku ogumienia użytkowego. Spółka  posiada 26 zakładów zatrudniających łącznie ok. 12 tys. osób. Sprzedaż połączonych spółek dwukrotnie przekroczy sprzedaż firmy Camso.

Na jakie jeszcze korzyści liczy zarząd spółki?

•          Marketing i sprzedaż:

– Pojawianie się na rynku rolniczym gracza zapewniającego szeroką gamę wysokiej jakości opon pełnych i gąsienic.

– Rozszerzenie oferty o opony pełne i gąsienice na rynku budowlanym dzięki wkładowi ze strony Camso.

– Wykorzystanie renomowanych marek Camso i Solideal do zbudowania pozycji lidera na rynku opon pełnych w sektorze maszyn do transportu wewnętrznego.

•          Technologia:

-Współpraca jednostek badawczych Camso i Michelin zwiększy innowacyjność Grupy  Michelin w produkcji gąsienic i opon niepneumatycznych, a także pozwoli wzmocnić pozycję spółki jako światowego lidera technologicznego wspierającego zrównoważoną mobilność. Obszar ten obejmuje takie zagadnienia jak prace nad wydłużeniem okresu wykorzystywania opon i tym samym redukcji własnego śladu ekologicznego. Z kolei przełomowe technologie Michelin w zakresie ograniczenia zagęszczenia gleby przy zachowaniu doskonałej trakcji przyczynią się do rozwoju produktów Camso.

•          Produkcja:

–  Silna obecność produkcyjna firmy Camso na rynkach rozwijających się, w szczególności na Sri Lance i w Wietnamie.

Michelin wykorzysta doświadczenie Camso na rynku ogumienia terenowego natomiast Camso zyska dostęp do rozległej fachowej wiedzy specjalistów Michelin  z rynku opon specjalistycznych.

Transakcja potwierdza zaangażowanie Grupy Michelin w rozszerzanie działalności w zakresie opon i usług przy utrzymaniu sprawnej dystrybucji obecnie oferowanych produktów.

-REKLAMA-
Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,712FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły