W nocy na wschodzie, południu, północy i w centrum w wielu regionach mgły i zamglenia. Na zachodzie od czasu do czasu pokropi deszcz. Temperatura nad ranem spadnie do +1 stopnia na wschodzie kraju, +4 stopni na południu, północy i w centrum do +7 stopni na zachodzie.

W ciągu dnia mgły już w całym kraju zostaną rozwiane. Od południa na Lubelszczyźnie, Kielecczyźnie oraz na zachodzie przybywać będzie słońca. Pod wieczór rozpogodzenia dotrą do centrum kraju. Na północnym zachodzie od czasu do czasu może pokropić deszcz.

Wiatr słaby, na wybrzeżu i Pomorzu Zachodnim umiarkowany.

Temperatura w południe podniesie się do +3 stopni na Podlasiu, +7 stopni na wschodzie i północy, +8 stopni w centrum, +9 stopni na zachodzie i południu. Najcieplej na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, południu Małopolski i Podkarpacia +11/+13 stopni.

W czwartek w większości kraju na niebie chociaż na chwilę pokaże się słońce. Ochłodzenie do którego dojdzie za 3 doby w większości kraju przyniesie tylko symboliczne opady. Wedle prognoz znacznie mocniej popada na wybrzeżu środkowym- lokalnie do ponad 15 milimetrów deszczu i śniegu.

 

Lukasz Sieligowski