czwartek, 25 lutego, 2021

Koronawirus w zakładach Sokołowa w Kole

-REKLAMA-
-REKLAMA-

U sześciu pracowników zakładu należącego do Grupy Sokołów S.A. w Kole potwierdzono zakażenie koronawirusem.Jak zapewnia kierownictwo firmy od momentu pojawienia się zagrożenia wdrożono dodatkowe procedury ochronne. Obowiązują one we wszystkich zakładach i jednostkach biznesowych Grupy Sokołów. Firma współpracuje ze służbami sanitarnymi, a zakładowy zespół odpowiedzialny za działania w związku z pandemią koronawirusa, wytypował pracowników mogących mieć kontakt z zakażonymi osobami i skierował je na urlop. Listę osób objętych tym działaniem przekazano Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole.

Badania pracowników zakładu

Ponadto, dyrekcja zakładu w Kole podjęła decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników tzw. dywizji wieprzowej wraz z pracownikami firm zewnętrznych działających na terenie wydziału wieprzowego, a także  pracowników dziennej zmiany wydziału rozbioru wołowego. Dodajmy, że z powyższych wydziałów pochodzą pracownicy u których potwierdzono obecność COVID-19. Obecnie dyrekcja czeka na wyniki badań laboratoryjnych.

Zakład kontynuuje produkcję

Osoby zatrudnione w działach produkcyjnych zakładu w Kole pracują w pełnym zabezpieczeniu obejmującym maseczki, rękawiczki i odzież ochronną. Codziennie też przeprowadza się dokładne mycie i dezynfekcję maszyn, hal produkcyjnych i stołówki pracowniczej. Jak dotąd sanepid nie zgłosił żadnych zastrzeżeń w odniesieniu do wdrażanych zasad higieny i bezpieczeństwa. Ważne jest też to, że Zakład Grupy Sokołów S.A. w Kole kontynuuje produkcję.

Koło i Grupa Sokołów

Zakłady mięsne w Kole od 1999 roku są częścią grupy Sokołów. Placówka specjalizuje się w produkcji wędlin, wyrobów z podrobów, garmażerki, konserw, wyrobów plasterkowanych, porcjowanych oraz konfekcjonowanych.

Natomiast Grupę Sokołów S.A. zalicza się największych producentów mięsa w Centralno-Wschodniej Europie i liderów tej branży w Polsce. Grupa Sokołów zatrudnia ponad 8 000 osób. Główna siedziba spółki mieści się w Sokołowie Podlaskim. W skład Grupy wchodzi 8 nowoczesnych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu, Tarnowie i Osiu i 5 spółek zależnych: Sokołów Logistyka, Sokołów Service, Agro Sokołów, Marka „Sokołów-Service” i Gzella Net.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła i foto: Grupa Sokołów S.A., Główny Inspektorat Sanitarny


-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Ceny tuczników wystrzeliły w górę!

Wszelkie znaki mówiące o możliwej poprawie na rynku trzody chlewnej właśnie się sprawdzają. W dniu wczorajszym tj. 24.02.2021 na giełdzie w Niemczech zanotowano wzrost...

Śledź nas

21,181FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły