poniedziałek, 8 marca, 2021

Koronawirus w dużych zakładach drobiarskich

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W znaczącym w regionie zakładzie przetwórstwa drobiu AMI w mieście Mikstat pod Ostrzeszowem, wykryto nowe wielkie ognisko koronawirusa. Władze i służby medyczne podjęły już intensywne działania. Przebadano tam 800 osób. Połowa z nich poznała już swoje wyniki. Na tym etapie wiadomo, że zakażone są 164 osoby.

Wiemy już, że źródłem zakażenia był pracownik firmy. W chwili obecnej mamy wszystkie osoby przebadane – mówi Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Wojewoda reaguje

Pierwszy przypadek zakażenia wśród pracowników wykryto 24 lipca br. Tydzień później, na wniosek wojewody wielkopolskiego, do Mikstatu wysłano osiem ekip wymazowych wydelegowanych przez Wojska Obrony Terytorialnej Kraju. W efekcie, pierwsze wyniki zaczęły spływać już pod koniec ubiegłego tygodnia. Wówczas stało  się jasne, że fabryka stała się nowym ogniskiem koronawirusa. Według danych z dziś, łącznie zakażone są 164 osoby. Większość chorych ma niewielkie lub brak objawów. Pozostawiono ich w domach. Natomiast w szpitalu przebywa zaledwie kilka osób w stanie stabilnym. W sumie na kwarantannę skierowano 239 osób.

Zbadają mieszkańców Mikstat

Ponadto, decyzją Wojewody, już w piątek w Mikstacie uruchomiony zostanie punkt do badań drive thru, w którym mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Natomiast w przyszły poniedziałek i wtorek analogiczny punkt działać będzie w Ostrzeszowie.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Poprzedni artykułZmiana pogody [POGODA]
Następny artykułKombajn przejechał 34-latka
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły