poniedziałek, 1 marca, 2021

Kolejny kraj z zielonym światłem dla polskiej wieprzowiny!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Mimo poważnych problemów z rozprzestrzenianiem się ASF w Polsce jest i dobra wiadomość dla krajowych producentów i eksporterów mięsa wieprzowego. Główny Lekarz Weterynarii poinformował o uznaniu przez Singapur zasady regionalizacji dla występowania ASF w Polsce i o uzgodnieniu wzoru świadectwa zdrowia dla wieprzowiny.

Szansa dla regionów bez ASF

Decyzja ta daje możliwość eksportu mięsa wieprzowego i wieprzowych produktów mięsnych do Singapuru z rozróżnieniem obszarów naszego kraju dotkniętych ASF i tych, gdzie choroby nie stwierdzono. Podczas gdy do tej pory zakaz eksportu dotyczył całego terytorium Polski.

Jednocześnie sfinalizowane zostały negocjacje dotyczące uzgodnienia wzoru świadectwa zdrowia na wywożone z Polski do Singapuru mięso wieprzowe i wieprzowe produkty mięsne z wyłączeniem konserw wieprzowych sterylizowanych. W związku z powyższym eksport ww. mięsa i produktów z zakładów zatwierdzonych przez służbę właściwą Singapuru może zostać wznowiony.

Zmianie uległ również tytuł świadectwa zdrowia na wywożone z Polski do Singapuru produkty mięsne wieprzowe. Nowe świadectwo może być stosowane jedynie przy eksporcie produktów mięsnych wieprzowych poddanych sterylizacji.
Dodajmy, że gospodarcze znaczenie Singapuru na półkuli wschodniej porównywalne jest do zachodnich metropolii tej rangi co Nowy Jork.


Źródło: GIW
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Co musi zrobić producent, aby otrzymać Chronione Oznaczenie Geograficzne?

Na sklepowych półkach coraz częściej możemy zauważyć produkty posiadające Chronione Oznaczenie Geograficzne. Prawdopodobnie dla większości z nas jest to kolejna naklejka, która sama w...

Mleko do skupu pierwszy raz od kilku miesięcy potaniało

Z danych przedstawionych przez GUS wynika, że podczas stycznia nowego roku 2021 cena oferowana w skupie za mleko spadła do poziomu 149,35 zł/hl, o...

Śledź nas

21,220FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły