czwartek, 17 czerwca, 2021

Kaczyński nadal za „Piątką”?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W świąteczną niedzielę (4 kwietnia br.), w ramach spotkań  Klubów “Gazety Polskiej”, na antenie TV Republika wyemitowano rozmowę z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. 

Czy to koniec „Piątki”?

Wicepremiera Kaczyńskiego zapytano m.in. o to czy obecna sytuacja to koniec tzw. “Piątki dla zwierząt”? W odpowiedzi Jarosław Kaczyński stwierdził, że: “ubój rytualny, który jest w centrum tej sprawy, został zakazany”.

– Na obecnym etapie mamy do czynienia z bardzo skuteczną kampanią, która prowadzi do tego, że wielu, w szczególności rolników, uważa, że te zakazy, które mają być wprowadzone, czy miały być wprowadzone, będą na przykład skutkowały tym, że nie będzie można sobie zrobić rosołu z kury, własnej kury, na obiad. To oczywiście jest całkowita nieprawda, mówiąc najprościej – bzdura! – stanowczo podkreślił Prezes Jarosław Kaczyński.

Co z dobrostanem zwierząt?

Prezes PiS odniósł się też do kwestii związanych z “dobrostanem zwierząt”. W tym przypadku stwierdził, że w niedługim czasie obowiązywać zaczną dyrektywy europejskie w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, które i tak postawią rolników przed wyborem: przestrzeganie reguł i dopłaty. Nieprzestrzeganie. Brak dopłat. 

– Nie brońmy interesów pewnych niewielkich grup, naprawdę niewielkich, i nie blokujmy naprawdę bardzo potrzebnego procesu awansu kulturowego naszego narodu – stwierdził Jarosław Kaczyński. – Bo stosunek do zwierząt to element kultury. Czym ona wyższa, tym ten stosunek jest bardziej humanitarny. 

Co będzie dalej?

Przypomnijmy: 18 września 2020 roku po burzliwych obradach Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Następnie Senat wprowadził do niej szereg poprawek, w tym wykreślającą ograniczenia dotyczące uboju rytualnego drobiu, a także przewidującą, że hodowla zwierząt na futra może być prowadzona do 1 lipca 2023 roku, a ubój rytualny do 31 grudnia 2025 roku. Jednak ostatecznie jak dotąd Sejm nie rozpatrzył poprawek Senatu.

Źródła i foto: portale: tvrepublika.pl, albicla.com, „Gazeta Polska”

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Czasowa rejestracja insektycydu MOSPILAN® 20 SP na mszyce w buraku cukrowym

Na mocy zezwolenia z dnia 27.05.2021 r. wydanego na wniosek Krajowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego przez MRiRW, MOSPILAN® 20 SP uzyskał czasową rejestrację do...

Koła Gospodyń Wiejskich. Senacka Komisja Rolnictwa za zmianami

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia Senatorowie z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zgłosili jedynie 4 poprawki o charakterze porządkowo-legislacyjnym do Ustawy o zmianie ustawy...

Nadeszła bessa. Stawki za zboże w dół

Spodziewany od kilku tygodni spadek notowań na rynku zbóż zawitał na światowe parkiety. Najnowszy raport USDA wpłynął na tendencje cenowe globalnych rynków zbóż. Prognozowana...

Śledź nas

22,324FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły