niedziela, 11 kwietnia, 2021

Kaczyński nadal za „Piątką”?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W świąteczną niedzielę (4 kwietnia br.), w ramach spotkań  Klubów “Gazety Polskiej”, na antenie TV Republika wyemitowano rozmowę z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. 

Czy to koniec „Piątki”?

Wicepremiera Kaczyńskiego zapytano m.in. o to czy obecna sytuacja to koniec tzw. “Piątki dla zwierząt”? W odpowiedzi Jarosław Kaczyński stwierdził, że: “ubój rytualny, który jest w centrum tej sprawy, został zakazany”.

– Na obecnym etapie mamy do czynienia z bardzo skuteczną kampanią, która prowadzi do tego, że wielu, w szczególności rolników, uważa, że te zakazy, które mają być wprowadzone, czy miały być wprowadzone, będą na przykład skutkowały tym, że nie będzie można sobie zrobić rosołu z kury, własnej kury, na obiad. To oczywiście jest całkowita nieprawda, mówiąc najprościej – bzdura! – stanowczo podkreślił Prezes Jarosław Kaczyński.

Co z dobrostanem zwierząt?

Prezes PiS odniósł się też do kwestii związanych z “dobrostanem zwierząt”. W tym przypadku stwierdził, że w niedługim czasie obowiązywać zaczną dyrektywy europejskie w ramach Wspólnej Polityki Rolnej, które i tak postawią rolników przed wyborem: przestrzeganie reguł i dopłaty. Nieprzestrzeganie. Brak dopłat. 

– Nie brońmy interesów pewnych niewielkich grup, naprawdę niewielkich, i nie blokujmy naprawdę bardzo potrzebnego procesu awansu kulturowego naszego narodu – stwierdził Jarosław Kaczyński. – Bo stosunek do zwierząt to element kultury. Czym ona wyższa, tym ten stosunek jest bardziej humanitarny. 

Co będzie dalej?

Przypomnijmy: 18 września 2020 roku po burzliwych obradach Sejm RP uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Następnie Senat wprowadził do niej szereg poprawek, w tym wykreślającą ograniczenia dotyczące uboju rytualnego drobiu, a także przewidującą, że hodowla zwierząt na futra może być prowadzona do 1 lipca 2023 roku, a ubój rytualny do 31 grudnia 2025 roku. Jednak ostatecznie jak dotąd Sejm nie rozpatrzył poprawek Senatu.

Źródła i foto: portale: tvrepublika.pl, albicla.com, „Gazeta Polska”

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ulewy, śnieżyce zaatakują południe i wschód Polski [POGODA]

Nad Rosją zrobiło się już bardzo ciepło, które zablokuje wędrówkę frontu chłodnego idącego znad Niemiec na wschód Europy- front utknie na południu i wschodzie...

Nowe wytyczne Ministerstwa i GIS

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Główny Inspektorat Sanitarny ogłosiły ścisłe wytyczne dla producentów rolnych zatrudniających cudzoziemców przy tegorocznych pracach sezonowych w związku z...

Bardzo ciepła i słoneczna niedziela [POGODA]

Front, który w ciągu dnia psuł pogodę od Warmii po Wielkopolskę i Ziemię Lubuską w nocy wycofa się nad Niemcy co się rzadko zdarza....

Śledź nas

21,688FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły