czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Już w środę protesty w Warszawie!

-REKLAMA-
-REKLAMA-


Kołodziejczak o środowym proteście

Lider AGROunii Michał Kołodziejczak za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał informacje dotyczące organizacji zaplanowanego na środę 30 września br. protestu rolników.

– Do realizacji tego celu powołany został komitet protestacyjny, w którym uczestniczą różne organizacje rolnicze – wyjaśnia Michał Kołodziejczak. – Nieprawdą jest natomiast to, że o godzinie10.00 na Placu Trzech Krzyży spotkać się będzie mogło jedynie 150 osób. Faktycznie obostrzenia dotyczące COVID-19 mówią o tym, że jedno zgłoszenie manifestacji dotyczyć może jedynie 150 osób. Nie jest natomiast prawnie zabronione zgłaszanie kilku manifestacji mających się odbyć w tym samym miejscu i w tym samym czasie. Prawo tego nie zabrania, dlatego wnioski złożyła nie tylko AGROunia, ale też inne organizacje uczestniczące w komitecie protestacyjnym. W ten sposób legalnie do Warszawy mogą przybyć nas tysiące. Nie zapominajmy tylko o maseczkach i o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przyjedźcie a wasz udział w proteście będzie całkowicie legalny. Weźcie też ze sobą biało-czerwone flagi. Niech wasz udział będzie dla wszystkich widoczny. 

Nie tylko „Piątka Kaczyńskiego”

Przypomnijmy: środowy protest rolników rozpocznie się o godzinie 10.00 na Placu Trzech Krzyży w Warszawie. Następnie jego uczestnicy przejdą pod gmach Sejmu RP i pod Pałac Prezydencki. Głównym powodem protestu rolników jest ich niezgoda na zapisy przyjętej ostatnio nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, a także sposób sejmowego procedowania nad nowelą. Lider AGROunii zapowiada jednak, że podczas protestu poruszone zostaną także inne ważne dla rolników problemy jak: sprzedaż trzody chlewnej, walka z ASF oraz sprzedaż warzyw.

Bardzo ważne informacje strajkowe

Proszę Was o udostępnienie tego nagrania.Już w najbliższą środę widzimy się w Warszawie.Spotykamy się na Placu Trzech Krzyży o godzinie 10.00 —>idziemy pod Sejm —-> Pałac Prezydencki. Wiele środowisk chciałoby rozbić rodzącą się jedność. Nie pozwolimy na to. Będą nas tysiące -zgodnie z prawem!Jeśli wierzysz już jesteś zwycięzcą już wygrałeś, uwierz!

Opublikowany przez Agrounia Piątek, 25 września 2020

Będzie spotkanie z Prezydentem Dudą?

Powyższe informacje na temat przebiegu środowego protestu uzupełnił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Sławomir Izdebski, Szef OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych,

Do stolicy ma przyjechać kilka tysięcy rolników. Punktem spotkania jest Plac Trzech Krzyży. Stamtąd udamy się pod Sejm, a następnie, około godz. 13.00-13.30 do prezydenta Andrzeja Dudy. Na spotkanie z głową państwa uda się wyznaczona przez nas delegacja. Dodam, że wypowiedzi prezydenta dają nam nadzieję, że nie podpisze on tej szkodliwej ustawy. Będziemy o to apelować, przypominając głowie państwa, że wieś zaufała mu w ostatnich wyborach. To do czegoś zobowiązuje. Dziś prezydent ma wybór: czy stanie po stronie głupoty czy po stronie rolników.


Źródło i foto: AGROunia

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

  1. Rząd przesłał do Sejmu projekt ustawy promującą ideologię singli.
    W ramach tej ustawy zostanie powołany minister do walki o prawa kotków poczętych.
    Wiecie kto zostanie powołany na to stanowisko ?
    Główny przedstawiciel singlowej zarazy kraju.

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Chiny planują zaimportować jeszcze więcej zbóż paszowych

To, że Chiny mają gigantyczny wpływ dowiedzieliśmy się nie raz. Niemal każde poruszenie na azjatyckim rynku ma swoje przełożenie na światowym parkiecie - niczym...

Grupa Azoty S.A. na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu!

Porozumienie w sprawie wspólnych działań w ramach projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii” podpisali Witold Kozłowski - Marszałek...

CIECH z nowymi technologiami dla zrównoważonego rozwoju rolnictwa

CIECH Sarzyna, największy polski producent środków ochrony roślin, zarejestrował innowacyjną i chronioną patentem technologię BGT („Better Glyphosate Technology”), pozwalającą na utrzymanie dotychczasowej skuteczności produktów...

Śledź nas

21,174FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,280SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły