wtorek, 9 marca, 2021

IV Ogólnopolska Konferencja „Genetyka i genomika w doskonaleniu roślin uprawnych – od rośliny modelowej do nowej odmiany”

-REKLAMA-
-REKLAMA-

IV Ogólnopolska Konferencja „Genetyka i genomika w doskonaleniu roślin uprawnych – od rośliny modelowej do nowej odmiany” ma charakter cykliczny. Poprzednie konferencje odbywały się w latach 2004, 2008 i 2014. Uczestnicy konferencji zapraszani są do dyskusji na temat osiągnięć badań podstawowych i wyzwań napotykanych w działalności aplikacyjnej oraz wspólnego zastanowienia się nad sposobami wprowadzania innowacyjnych rozwiązań naukowych i technicznych do praktyki hodowlanej. Konferencja jest miejscem, w którym nauka spotyka się z praktyką. Dyskutantami są zarówno badacze z instytucji naukowych z całej Polski, ale i przedstawiciele firm z sektora rolniczego (producenci nawozów, pasz, środków ochrony roślin), biochemicznego, jak i sami rolnicy – producenci.

Rozwój nowych rozwiązań technologicznych wspomagających uprawy jest prezentowany szerokiemu gronu zainteresowanych. Dyskutowane są obecne zastosowania owych rozwiązań oraz ich potencjał na przyszłość.

W tym roku konferencja będzie się odbywać w dniach 5-7 listopada w Poznaniu, w centrum konferencyjnym Instytutu Ochrony Roślin.

Sesje konferencji będą otwierane wykładami takich naukowców, jak:

dr hab. Piotr Ziółkowski, prof. nadzw., Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu;

dr hab. Magdalena Frąc, prof. nadzw., Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie;

dr hab. Grzegorz Koczyk, Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu;

prof. dr hab. Wojciech K. Święcicki, Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu;

dr Małgorzata Niewińska: DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. z/s w Choryni.

Oprócz sesji naukowych zaplanowane są także wydarzenia satelickie. Jednym z nich będą warsztaty prowadzone w pierwszym dniu konferencji przez dr Jorge Almiro Pinto Paiva (IGR PAN), którego zainteresowania naukowe dotyczą inżynierii ściany komórkowej roślin w szczególności u roślin drzewiastych.

Więcej szczegółów na stronie  https://konferencja.gg.igr.poznan.pl

 

 

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kto powinien dostać dopłaty?

- Jeśli rolnik stale zamieszkuje w gospodarstwie, utrzymuje hodowlę w określonej liczbie minimalnej, dochód z gospodarstwa stanowi określone minimum jego dochodów (np. 25%) i...

Kukurydza najdroższa od 8 lat. Ile płacą w kraju?

Po delikatnych korektach na giełdach w Chicago i Paryżu stawki za kukurydzę kolejny raz poszybowały w górę. Ile może zboże? Po ostatnich miesiącach można...

Zmiany we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich

W związku z rozpoczynającym się już 15 marca br. a trwającym do 15 maja br. naborem wniosków o płatności bezpośrednie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,870SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły