sobota, 6 marca, 2021

Grudzień bogaty w nabory

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina o trwających obecnie naborach wniosków o przyznanie pomocy z funduszy Unii Europejskiej w ramach PROW 2014 – 2020. ARiMR sygnalizuje też kolejne otwarcia. 

Aż siedem aktywnych naborów

Warto więc by rolnicy, producenci rolni i inni mieszkańcy obszarów wiejskich zapoznali się z warunkami udziału w poniższych naborach Agencji na: 

– przetwórstwo i Rolniczy Handel Detaliczny (RHD) – termin składania do 24 grudnia 2020 r. (szczegółowe przypomnienie w osobnym artykule),

– na inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 – składanie do 30 grudnia 2020 r.
– na modernizację gospodarstw rolnych – w obszarze nawadniania w gospodarstwie – trwa do 28 stycznia 2021 r.
– na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej – do 31 grudnia 2020 r.- na pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich (nie ASF) – do 31 grudnia 2020 r.- na wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej – nabór do 13 stycznia 2021 r.

Natomiast od 29 grudnia 2020 do 26 lutego 2021 r. będzie można składać wnioski o przyznanie wsparcia na inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych. 

Szczegółowe informacje na temat kwot możliwych do pozyskania, wniosków i dokumentacji dostępne są na stronie internetowej ARiMR. 

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,550SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły