czwartek, 4 marca, 2021

Front chłodny wkroczył na terytorium naszego kraju

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Na kilka godzin przed burzami można wyznaczyć obszary gdzie się one pojawią. Będą to przede wszystkim Kaszuby (Łeba, Miastko, Chojnice, Bobolice, Szczecinek), północ i zachód Wielkopolski, większość Ziemi Lubuskiej ( północ może ominąć) oraz Dolny Śląsk. Burze nie będą jakoś bardzo gwałtowne. W nocy opady możliwe będą także na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Mazowszu oraz na południu kraju. Najmniejsza szansa na opady wystąpi na Kujawach i w województwie Łódzkim. Do północy miejscami popada jeszcze na zachodzie i północy kraju- głównie tam gdzie pojawią się w ciągu dnia burze.

W poniedziałek opady burzowe przeniosą się na wschód i południe kraju ( Lubelszczyzna, Podkarpacie, Małopolska, wschód Świętokrzyskiego). Opady deszcze, bez burz możliwe będą od Opolszczyzny po Ziemię Łódzką, wschód Wielkopolski po Warmię i Mazury.

Efekt morza pojawi się na wybrzeżu zachodnim i środkowym.

Noc parna i duszna jeszcze na wschodzie kraju. Na zachodzie noc rześka.

Zachmurzone niebo, od czasu do czasu siąpiący deszcz, front chłodny oraz silniejszy północno zachodni wiatr sprawi że od Suwalszczyzny po centrum i Opolszczyznę zobaczymy nie więcej niż +15/+18 st. Na wschodzie, przed burzami temperatura podskoczy jeszcze do +30 st. Zachód kraju suchy z temperaturą około +19/+21 st.

Noc z poniedziałku na wtorek zimna. Na Kaszubach i Suwalszczyźnie spadek temperatury do +4/+6 st. Na pozostałym obszarze około +7/+9 st. Tylko na południu kraju gdzie ma od czasu do czasu padać będzie cieplej, około +11/+13 st.

Między wtorkiem, a piątkiem w całym kraju sucho i słonecznie, niekiedy z bezchmurnym niebem od rana do wieczora. Noce zimne na poziomie +4/+9 st. W ciągu dnia dzięki silnej operacji słonecznej temperatura podskoczy do +16/+18 st na wybrzeżu, +20/+24 st., na pozostałym obszarze. Nieco cieplej na wschodzie i południu kraju zrobi się około czwartku, piątku- do +25/+27 st.

W dalszej perspektywie widać niże atlantyckie które przedostaną się do Europy Środkowej. Niebo zdominują chmury a temperatura spadnie w okolice +15/+20 st. Warto obserwować trasę huraganu Dorian. Jeżeli zbliży się do Europy Zachodniej to przed wtargnięciem nad ląd europejski zaciągnie z południa bardzo ciepłe powietrze.

 

Tekst przyotował: Łukasz Sieligowski

 

źródło: skyday.org

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły