niedziela, 28 lutego, 2021

[WIDEO] Dzisiaj protest w Piotrkowie, a za tydzień w Warszawie?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Około 300 rolników i 80 ciągników uczestniczyło w dzisiejszym ostrzegawczym proteście zorganizowanym przez NSZZ RI Solidarność z Powiatu Piotrkowskiego (Piotrków Trybunalski, woj. łódzkie) i powiatów ościennych.

– Osobiście cieszy mnie to, że przybyło i wyraziło swoje zdanie aż tylu ludzi – relacjonuje na gorąco Janusz Terka, rolnik z powiatu piotrkowskiego i działacz miejscowej NSZZ RI  Solidarność. – Natomiast cały protest przebiegał w kulturalny sposób i bez zakłóceń. Najważniejsze jest jednak to abyśmy osiągnęli zamierzony cel.

Celem tym jest, przypomnijmy uwzględnienie hodowców trzody chlewnej pracujących w oparciu o tucz w cyklu otwartym przy wypłacie jednorazowej pomocy dla rolników i gospodarstw, które ucierpiały z powodu pandemii COVID-19.

Czy będzie protest w Warszawie?

Dodajmy, że dzisiejszy protest ostrzegawczy poprzedzały poniedziałkowe rozmowy z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem Ardanowskim do których rolnicy powrócą we wtorek przyszłego tygodnia.
Natomiast jeśli rozmowy nie przyniosą oczekiwanych efektów, to rolnicy już teraz zapowiadają że protesty z użyciem maszyn rolniczych przeniosą się do Warszawy.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ochłodzenie, ocieplenie i znowu ochłodzenie [POGODA]

W poniedziałek pojawi się pewien kłopot z temperaturą i wcale tak ciepło jak na mapie być nie musi. A to za sprawą mgieł, które...

Rekordowe ceny kukurydzy na mecie?

W minionym tygodniu na paryskiej giełdzie MATIF cena kukurydzy osiągnęła poziom 230 euro za tonę, czyli ponad tysiąc złotych. Dało to impuls do dalszego...

Rynek jaj. Na wartości tracą jaja ekologiczne i z wolnego wybiegu

Kolejny tydzień na rynku jaj obfitował w dalsze podwyżki spowodowane mniejszą podażą surowca. Nie zabrakło także niższych notowań, jednak dotyczyły one kategorii, które zazwyczaj...

Śledź nas

21,210FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły