poniedziałek, 8 marca, 2021

Działania polskich władz poparte przez Komisję Europejską

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jak podaje radio RMF FM, ​działania polskich władz zostały poparte i pochwalone przez Komisje Europejską, która podkreśliła, że jest to krok niezbędny by ograniczyć wirus afrykańskiego pomoru świń. Przedstawiciel Komisji Europejskiej przekazał również, że ASF jest chorobą wirusową, zakaźną, która jest zagrożeniem dla trzody chlewnej oraz dzików. Już obecnie wirus spowodował ogromne straty i dalej się rozprzestrzenia.

RMF FM podaje również, ze przedstawiciel Komisji Europejskiej podkreślił, że jeśli rozprzestrzenianie wirusa w Polsce nie zostanie ograniczone to nawet w całej UE może wystąpić blokada handlu wieprzowiną, co będzie powodowało ogromne straty.

 

Co z odstrzałem dzików?

Komisja Europejska podkreśla, ze wszystkie działania władz są zgodne z wcześniejszymi ustaleniami i zaleceniami, o których również była mowa na grudniowej konferencji ministerialnej. Podano wtedy również, że obecnie populacja dzików rozwinęła się za bardzo i to jest właśnie główną przyczyna rozprzestrzeniania się wirusa. Podjęto również, że odstrzał populacji dzików będzie jednym z podstawowych sposobów na walkę z zagrażającym wirusem ASF.

Jak podaje również RMF FM rozmówca z KE podkreśla, ze Polska w wyżej wymienionych przepisów i ustaleń wywiązuje sie bez zastrzeżeń.

źródło: radio RMF FM
fot. pixabay

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,820SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły