Nad ranem na wschodzie, Warmi i Mazurach, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, północy Górnego Ślaska, Małopolski niebo zaciągnięte niskimi stratusami pod którymi pojawia się liczne zamglenia, w dolinach mgły. Na zachodzie i krańcach południowych pogodnie, ale szczególnie od Kaszub po Ziemię Lubuską, południe Wielkopolski także mglisto- w rejonach mgieł możliwa mżawka. Temperatura spadnie do 0/+3 stopni na pogodnym zachodzie, +4 stopni na północy, południu i w centrum, do +5/+7 stopni na wschodzie kraju. Ponownie najcieplej będzie w regionach podgórskich Bieszczad, Podhala i Sudetów +7/+10 stopni.

Środa będzie pochmurnym dniem w całym kraju. Tylko na północy i południu możliwe przejaśnienia. Dodatkowo miejscami utrzymywać będzie się zamglenie. Z chmur stratus od czasu do czasu w całym kraju może popadać mżawka. Nie powinno jej spaść więcej jak 1-2 milimetry.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zboża i rzepak na giełdowym rynku

Chłodniej. +6/+7 stopni wskażą termometry na zachodzie i wschodzie kraju. +7 stopni na północy i w centrum. Najcieplej w regionach podgórskich – powyżej +9/+11 stopni.

Wiatr słaby na zachodzie i umiarkowany na pozostałym obszarze, wieczorem umiarkowany i silny ze wschodu, tylko na zachodzie słaby, zwiastujący znaczące ochłodzenie. W czwartek w wielu regionach będzie padała mżawka, wiatr będzie się nasilał, a temperatura w ciągu dnia na wschodzie kraju zamiast wzrastać będzie spadać.

 

Łukasz Sieligowski