niedziela, 7 marca, 2021

Duszno i parno [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W godzinach wieczornych i w nocy w dalszym ciągu bez opadów na krańcach południowo wschodnich oraz wzdłuż wybrzeża. Na pozostałym obszarze pojawią się przelotne opady deszczu i burze, których najwięcej będzie w centrum kraju (Ziemia Łódzka). Nad ranem przelotne opady i burze skoncentrują się głównie w woj. Lubelskim i na Mazowszu, wczesnym przedpołudniem również na Podlasiu i Mazurach- w tych dwóch ostatnich regionach zjawisk burzowych ma być najwięcej. Temperatura spadnie do 11/13 stopni na Warmii, 14/16 stopni na zachodzie, północy i południu, do 17/19 stopni od Podlasia po woj. Lubelskie, Mazowsze, Ziemię Łódzką i Kujawy.

Po południu burze powrócą również do zachodniej, południowej i ponownie centralnej części kraju. Najmniej opadów od okolic Wzniesień Mławskich po Żuławy, Kaszuby- tutaj pojawią się niewielkie, pojedyncze chmury z przelotnymi opadami deszczu. Najwięcej słońća we wtorek pojawi się od Warmii i Mazur po Pomorze Gdańskie oraz od Dolnego Śląska po Ziemię Lubuską.

Podczas burz spodziewane są nawalne opady deszczu, chwilami towarzyszyć im będzie gęsty opad gradu o średnicy do 2 centymetrów z porywami wiatru do 70 km/h.

Wiatr powieje przeważnie słabo – miejscami w centrum może być chwilami zupełnie bezwietrznie. Nieco silniej do 35 km/h powieje na Warmii i Mazurach, Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 24/27 stopni. Nieco cieplej do 28/30 stopni w pasie od Terespola po Warszawę, Płock, Bydgoszcz i całe Kaszuby wraz z wybrzeżem środkowym, wschodnim i zachodnim.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Prognoza pogody na okres 8-13 marca [POGODA]

Z niedzieli na poniedziałek z północy na południe przemieszczał się będzie wąski front z opadami śniegu. Padać ma przez około 2-4 h. Po północy front...

SerDog z Hochlandii zagości w Żabce na dłużej

Po udanej ofensywie Imperator Smaku Ser Dog Wspaniały – pogromca mięsożernej rosiczki, na dobre zagości w Żabce. Ser Dog to więcej niż hot dog...

Wznowienie nieoprocentowanych pożyczek dla producentów świń!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła udzielanie nieoprocentowanych pożyczek na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych dla producentów świń, którzy utrzymywali stada na obszarach objętych afrykańskim pomorem...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,720SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły