czwartek, 4 marca, 2021

Dramat pod Kielcami. Dlaczego zginął sołtys Zbrzy?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Prawie 350 policjantów z trzech województw, przewodników  z psami tropiącymi i 3 śmigłowce (w tym jeden ze Straży Granicznej) zaangażowano w poszukiwania 57-latka podejrzewanego o zabójstwo 61- letniego mężczyzny. Jednak ciało poszukiwanego zostało znalezione na terenie jego posesji. Obecnie prokuratura wyjaśnia wszystkie okoliczności śmierci obu mężczyzn.

W środę 8 lipca br. po godzinie 14.00 na policyjny numer alarmowy wpłynęła informacja o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Morawica najprawdopodobniej doszło do postrzelenia mężczyzny. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci z najbliższego komisariatu oraz służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy, życia 61- latka nie udało się uratować.

 

Poszukiwania podejrzanego

Ustalono jednak, że związek ze śmiercią może mieć 57- letni mieszkaniec tej samej miejscowości, który uciekł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policjantów. Informacja o poszukiwanym mężczyźnie trafiła do wszystkich jednostek policji. W poszukiwania zaangażowani zostali policjanci nie tylko z garnizonu świętokrzyskiego. Włączyli się w nie również funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji z Krakowa oraz Radomia. Wykorzystano także trzy śmigłowce, dwa policyjne i jeden ze Straży Granicznej.  Łącznie w poszukiwania zaangażowanych zostało blisko 350 funkcjonariuszy.

Ponadto, w porozumieniu z prokuraturą opublikowany został wizerunek 57- letniego podejrzewanego. Policjanci prowadzili działania na różnych płaszczyznach, m.in. zabezpieczając ślady na miejscu zdarzenia oraz prowadząc szeroko zakrojone działania poszukiwawcze.

 

Podejrzany popełnił samobójstwo

Dalszy przebieg zdarzeń był równie dramatyczny. W nocy z środy na czwartek podejrzany 57-latek powrócił na teren swojej posesji. I około godziny 1 w nocy mężczyzna postrzelił się, najprawdopodobniej z tej samej broni, której wcześniej użył. Pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy, jego także  nie udało się uratować. Na polecenie prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań.

 

Prokuratura bada motywy

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Kielcach bada dokładny przebieg i okoliczności zdarzenia. Badane są również motywy postępowania podejrzanego.

Przeprowadzono już sekcję zwłok jednego z mężczyzn – wyjaśnia Daniel Prokopowicz, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. – Dziś zostanie przeprowadzona sekcja drugiego. Na obecnym etapie można powiedzieć, że w pierwszym przypadku mamy do czynienia z zabójstwem, a w drugim najprawdopodobniej z targnięciem się na życie. Wstępne postępowanie prokuratury dotyczy też ustalenia tego, czy ewentualnie ktoś jeszcze nie brał w tym udziału. Ustalamy również szczegółowo przebieg wydarzeń i ewentualne przyczyny tego co się stało.

Z nieoficjalnych informacji podawanych min. przez lokalne media wynika, że ofiarą zabójstwa jest 61-letni sołtys Zbrzy.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Prokuratura Okręgowa Kielce, Świętokrzyska Policja Kielce
Fot.: Świętokrzyska Policja Kielce

 

Wypadek podczas pracy – młody chłopak stracił rękę

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Pomoc na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw!

29 marca br. rusza nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw w ramach działania „Współpraca” z dofinansowaniem z  budżetu Unii Europejskiej z PROW na...

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły