sobota, 6 marca, 2021

Deszczowy wtorek? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Przed nami wtorek, który dokona przełomu opadowego w Polsce.

Do północy deszcz pojawi się jeszcze na Podlasiu, Mazurach i na Warmii, po czym niebo się rozpogodzi. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce przez całą noc dużo pogodnego nieba. W centrum pogodnie będzie do północy, a nad ranem zachmurzenie wzrośnie do całkowitego.

Na zachodzie i południowym zachodzie przeważnie pochmurno i nad ranem miejscami na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, zachodniej, północnej i środkowej Wielkopolsce zacznie padać mżawka lub umiarkowany opad deszczu. Temperatura spadnie do 0/+3 stopni na wschodzie, południu i na środkowym wschodzie. W centrum w nocy około 2 stopni, ale nad ranem temperatura wzrośnie do 4-5 stopni. Na zachodzie około 4-6 stopni przez całą noc.

 

Do południa drobny deszcz do 1-2 mm pojawi się miejscami na południu Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Po południu większy deszcz do 2-4 mm wystąpi w Wielkopolsce (zwłaszcza na północ od Poznania), Pomorzu Zachodnim i Pomorzu Gdańskim (tutaj największy deszcz wieczorem- do 5-6 mm).

Na Opolszczyźnie, wschodzie Wielkopolski, Ziemi Łódzkiej, Kujawach oraz na Warmii tylko miejscami pokropi deszcz. Przeważać tutaj będą chmury, między którymi czasami błyśnie słońce- najwięcej około południa. Na południu i wschodzie od rana do godzin popołudniowych sporo słońca. Dopiero wieczorem na południu, Podkarpaciu i Roztoczu niebo się zachmurzy i zacznie padać deszcz, do 2-4 mm.

Najniższa temperatura pojawi się w Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Gdańsku i Poznaniu, gdzie zobaczymy 5-7 stopni. W Olsztynie, Gnieźnie, Lesznie, Żarach 8-9 stopni, Suwałki, Toruń, Kalisz Wrocław 11-12 stopni, Białystok, Łódź, Opole 12-13 stopni, a najcieplej na południu i wschodzie kraju- do 13-15 stopni. W okolicy Przemyśla, Nowego Sącza i Hrubieszowa nawet 16-17 stopni.

Słaby i umiarkowany wiatr oraz duża zawartość wilgoci w powietrzu sprawi, że temperatura odczuwalna na wschodzie, południu i w centrum będzie jeszcze wyższa od wskazań termometrów.

Wyklarowała się sytuacja opadowa na środę. Wszystko wskazuje na to, że solidne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu pojawią się na wschodzie, południu i w centrum Lubelszczyzny, Podkarpaciu oraz na południu i wschodzie Małopolski. Pozostałe obszary opady ominą. To oznacza, ze w centrum ostatni większy deszcz spadł dziś, a na zachodzie i północy nastąpi to we wtorek.

Łukasz Sieligowski 

 

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,590SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

[]