wtorek, 9 marca, 2021

Deszczowa aura w całym kraju? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Od jutra przez kilka następnych dni w Europie nastanie duże zamieszanie w pogodzie. Na wschodzie Europy trwać będzie ciepłe babie lato z silnymi porywami wiatru, a na środkowym zachodzie i północy Europy pojawią się potężne śnieżyce, które pozbawiać będą mniejsze miejscowości prądu elektrycznego.

We wtorek od samego rana padać będzie na południu Dolnego Śląska. Do południa rozpada się w wąskim pasie od wschodnich Kaszub (mniej więcej Kartuzy, Śliwice) po Sudety. Do wieczora opady deszczu rozszerzą się na cały Dolny Śląsk, południe, zachód, centrum Opolszczyzny, całą Wielkopolskę, zachodnie i północne Kujawy, Pomorze Gdańskie (szczególnie Kaszuby), południe i wschód Ziemi Lubuskiej, a także cześć Kaszub znajdujących się w woj. Zachodniopomorskim. Słaba mżawka wieczorem zacznie padać na zachodzie Łódzkiego i południu Kujaw.

Na zachodzie dzień upłynie pod chmurami, z niewielkimi przejaśnieniami wzdłuż Odry i na wybrzeżu. W centrum kraju przeważnie pochmurno. Przejaśnienia pojawią się tylko na środkowym wschodzie (Warszawa, Radom, Opoczno). Im bliżej wschodniej i południowej granicy tym cieplej, wietrzniej i słoneczniej. Na południowym wschodzie na niebie dominować będzie od rana do wieczora słońce.

Dzięki porywom wiatru halnego w okolicy Nowego Sącza, Gorlic, Przemyśla odnotujemy aż +12 stopni. Na wschodzie i południu około +9/+11 stopni. W górach głęboka odwilż i roztopy. W centrum temperatura sięgnie około +7/+8 stopni. Na zachodzie +6 stopni. Najchłodniej w strefie opadów deszczu. Na Kaszubach +5 stopni. Jeszcze chłodniej na Dolnym Śląsku +4 stopnie, a na przedgórzu Sudeckim +2 stopnie. Późnym wieczorem temperatura spadnie do około 0/+1 stopnia i zacznie padać mokry śnieg, który będzie ciężki i może stwarzać zagrożenie łamaniem się gałęzi drzew.

Przewidywana suma opadów deszczu sięgnie od 10 do 20 milimetrów w pasie od Kartuz po Śliwice, Gniezno, Leszno, Legnica do 30-40 milimetrów deszczu i śniegu w Sudetach. Padać w tych regionach będzie także w środę, a na Kaszubach także w czwartek.

 

Łukasz Sieligowski

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

ARiMR wzywa do uzupełnień dokumentacji!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prosi rolników o niezwłoczne skompletowanie wymaganej dokumentacji, w tym szczególnie niezbędnych opinii, zaświadczeń i decyzji wydawanych przez organy administracji...

W ciągu dnia pogodnie [POGODA]

Po zachodzie słońca chmury będą się bardzo szybko rozpraszać. Wiatr osłabnie a to oznacza duży spadek temperatury. Nad ranem między Suwałkami a Kętrzynem może...

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,860SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły