poniedziałek, 1 marca, 2021

Czy program “Moja Woda” zakończył się sukcesem?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wyczerpano budżet w wysokości 100 mln zł na realizację Programu „Moja Woda”. Jak informują organizatorzy obecnego naboru:  Ministerstwo Klimatu i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotychczas zarejestrowano prawie 24 tysiące elektronicznych wniosków, a z końcem września br. zamknięty zostanie proces ich rozliczania. 

– Należy podkreślić, że prawie 24 tysiące polskich rodzin włączyło się aktywnie w zapobieganie suszy i to jest sukces – mówi Minister Klimatu Michał Kurtyka. – Rodziny te skorzystały z dotacji w wysokości do 5 tysięcy złotych, ale też zainwestowały własne pieniądze w budowę przydomowych  instalacji retencyjnych. Uczyniły tak, gdyż są świadome korzyści wynikających z magazynowania i wykorzystania deszczówki.

Oczka wodne i instalacje

Przypomnijmy: wsparcie można było przeznaczyć na zakup i instalację przewodów odprowadzających wody opadowe, podziemnych lub nadziemnych zbiorników retencyjnych, oczek wodnych, instalacji rozsączających oraz elementów do nawadniania bądź na wdrażanie innych sposobów wykorzystania zatrzymanej wody. Nabór rozpoczął się 1 lipca br.

Będzie kolejna edycja? Minister Klimatu zapowiedział też, że z początkiem 2021 roku planowane jest uruchomienie nowej edycji programu. Jej  budżet ma być porównywalny z obecnym. W najbliższych tygodniach NFOŚiGW, w porozumieniu z innymi funduszami, przedstawić ma propozycję dotyczącą zakresu nowej odsłony programu.

Źródło: Ministerstwo Klimatu
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

We wtorek znów mocniej powieje [POGODA]

W nocy ma być na ogół pochmurno. Jedynie miejscami od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów na niebie można będzie zobaczyć gwiazdy. Temperatura spadnie do...

Burza wokół Zielonego Ładu

Zanosi się na gorącą rolniczą debatę i to już w czwartek 4 marca br. Wtedy to na internetowych łączach, w ramach  Dialogu Obywatelskiego – Europejski Zielony...

Zasiłek opiekuńczy przedłużony po raz kolejny!

Do 14 marca br. przedłużone zostaną uprawnienia do zasiłku opiekuńczego. To dobra wiadomość dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci...

Śledź nas

21,223FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,320SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły