środa, 3 marca, 2021

Czy możemy spodziewać się stabilizacji pogody? [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Noc pogodna zapowiada się na południu i wschodzie- temperatura spadnie tutaj do 4 stopni w kotlinach górskich do 6/8 stopni na południu, 7/9 stopni na wschodzie kraju. W centrum do północy pogodnie, nad ranem wzrost zachmurzenia i najniższa temperatura zanotowana zostanie około 2 w nocy i będzie to 7/8 stopni, jednak nad ranem wzrośnie ona do 10/12 stopni. Na zachodzie i północy pochmurno z wędrującym powoli deszczem od strony Niemiec. Najmocniej popada wzdłuż Odry na Ziemi Lubuskiej. Im dalej na wschód tym słabiej i coraz bardziej lokalnie. Temperatura w tych regionach nie spadnie poniżej 12/15 stopni.

Przed południem strefa coraz słabszych i bardziej lokalnych opadów zawędruje nad Kaszuby, Wielkopolskę, po południu do centrum i nad Warmię. Wieczorem popada miejscami na północnym wschodzie i na Mazowszu. Na południu i wschodzie sucho i sporo słońca.

Wiatr powieje umiarkowanie w porywach do 35 km/h z południowego zachodu. Słaby wiatr tylko na Roztoczu i Podkarpaciu, gdzie maksymalnie zawieje do 15 km/h. Dla odmiany na wybrzeżu wiatr rozpędzi się w południe do 45 km/h.

Temperatura podniesie się do 17 stopni w okolicy Mławy, 18 stopni na Warmii, Mazurach, Kujawach i Kaszubach do 20/21 stopni w centrum, na południu i na wschodzie. Najcieplej do 22/23 stopni od Tarnowa po Przemyśl oraz od Wrocławia po Zieloną Górę. Lokalnie w okolicy Przemyśla i Legnicy 24 stopnie.

Coraz więcej prognoz wskazuje na koniec deszczowego monsunu i powrót kilku tygodniowej stabilizacji w pogodzie. Opadów będzie coraz mniej, słońca coraz więcej.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

AGRO-Unia przeciw projektowi KPO!

Dziś (3 marca br.), podczas specjalnej konferencji prasowej w centrum w Warszawy, Ogólnopolski Ruch Rolników AGRO-Unia odniósł się do konsultowanego obecnie rządowego projektu Krajowego...

IGC podniosła swoją prognozę zbiorów zbóż w tym sezonie

W swoim najnowszym raporcie Międzynarodowa Rada Zbożowa (IGC) zwiększyła globalną produkcję zbóż w sezonie 2020/21 do rekordowych 2,216 mld ton, w porównaniu z 2,210...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,360SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły