piątek, 18 czerwca, 2021

Cykl edukacyjny dla uczestników Systemu Magazynów Autoryzowanych

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Towarowa Giełda Energii, organizator Giełdowego Rynku Rolnego, rozpoczęła cykl edukacyjny, składający się ze szkoleń i egzaminów w zakresie pobierania próbek ziarna zbóż, nasion roślin strączkowych i ich przetworów oraz nasion roślin oleistych. Cykl obejmuje szkolenia podnoszące kompetencje oraz kwalifikacje zawodowe w obszarach m.in. analityki laboratoryjnej, pobierania próbek artykułów rolno-spożywczych oraz ustalania klas jakościowych określonych produktów.  Szkolenia prowadzą przedstawiciele Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno – Spożywczego oraz firmy szkoleniowe uprawnione przez  Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych. 

To edukacyjne przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą i organizatorem jest TGE dedykowane jest  firmom współpracującym w ramach Giełdowego Rynku Rolnego. Uczestnicy tego rynku, jako audytowane  podmioty Systemu Magazynów Autoryzowanych (SMA) TGE S.A. zyskują wiedzę oraz niezbędne kompetencje do pobierania próbek oraz prowadzenia oceny jakości zbóż w ramach własnych zasobów personalnych. Działania są nakierowane na realizację założeń Giełdowego Rynku Rolnego, które to uwzględniają aspekty  bezpieczeństwa zawieranych transakcji, transparentności handlu oraz gwarancji jakości oferowanych produktów. Uzyskane w ramach zdanego egzaminu uprawnienia  rzeczoznawcy w zakresie pobierania próbek znajdą swoje odzwierciedlenie we wpisie  do Rejestru Rzeczoznawców, który prowadzony jest przez  poszczególnych Wojewódzkich Inspektorów Jakości Handlowej Artykułów Rolno  – Spożywczych.

Do pierwszego szkolenia i egzaminu przystąpiło 26 osób, będących uczestnikami Systemu Magazynów Autoryzowanych (SMA) Giełdowego Rynku Rolnego TGE S.A. W składzie komisji egzaminacyjnej zasiedli inspektorzy z Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.   

Giełdowy Rynek Rolny prowadzony na Towarowej Giełdzie Energii w ramach GK GPW oferuje obrót pszenicą, żytem oraz kukurydzą na transparentnym rynku giełdowym. Sprzedaż i zakup produktów rolnych jest możliwy w ramach sesji prowadzonych w każdą środę lub na aukcjach zwoływanych na wniosek oferenta. Podstawą działania Giełdowego Rynku Rolnego jest System Magazynów Autoryzowanych czyli sieć magazynów przystosowanych do przechowywania zbóż, zorganizowana przez Giełdę w celu zapewnienia możliwości składowania towaru będącego przedmiotem obrotu giełdowego i prowadzenia rozliczeń w towarze. Obecnie w ramach systemu działa 48 magazynów autoryzowanych. 

Źródło: komunikat prasowy

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

4,8 miliona ton żywności na śmietniku!

Dlaczego marnujemy aż 4,8 miliona ton żywności rocznie? Jak powstrzymać się od zbędnych zakupów jedzenia? Jak ograniczyć straty w rolnictwie i przetwórstwie? Czy są...

Gorąca noc na zachodzie i wybrzeżu [POGODA]

Po bardzo ciepłym, miejscami upalnym dniu noc już w całym kraju będzie ciepła. Najchłodniej na Warmii, Mazurach, Podlasiu, Lubelskim, Podkarpaciu i wschodzie Mazowsza- tu...

Podróbki na cenzurowanym

Europol wraz z instytucjami wspomagającymi zabezpieczył nielegalne środki ochrony roślin o wartości 80 milionów euro. 1 203 tony nielegalnych pestycydów o łącznej wartości niemal 80 milionów...

Śledź nas

22,331FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły