czwartek, 25 lutego, 2021
- REKLAMA -

Claas ma na koncie nowy rekord świata

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Firma Claas ma na swoim koncie kolejny sukces. Przy udziale kosiarki z kondycjonerem Disco 1100 RC udało się pobić światowy rekord w wydajności koszenia w ciągu ośmiu godzin. Skoszono wówczas łącznie 141,1 ha lucerny, przy średniej wydajności kondycjonera walcowego na poziomie 5,24 t suchej masy na ha. Poprzedni rekord był o ponad 40 ha mniejszy.

1 lipca 2018 roku, chwilę po godzinie dwunastej Tate Mesbergen z firmy Mesbergen Farms, za kierownicą ciągnika Claas Axion 800 i kosiarki Disco 1100 RC, rozpoczął batalię o rekord. Całemu wydarzeniu przyglądali się niezależni obserwatorzy oraz osoby wspierające rekordzistę. Średnia wydajność koszenia wynosiła 17,6 ha na godzinę, natomiast maksymalna prędkość to odpowiednio: na polu 30 km/h, a na drogach pomiędzy polami ponad 50 km/h.

Nie wszystkie pola są położone blisko siebie, dlatego szybkie składanie zespołu tnącego do transportu i sprawne przemieszczanie się po drogach stanowiły prawdziwe wyzwanie – wyjaśnia Tate.

Nie było lekko

Nie wszystko szło zgodnie z planem jaki założył sobie Tate i jego zespół. Dzień przed próbą bicia rekordu przeszła burza i spadło 12,7 mm deszczu na metr kwadratowy. Podłoże na polu było o wiele bardziej wilgotne niż zazwyczaj. To opóźniło start o kilka godzin. Ponadto problemy pojawiły się również w trakcie próby, gdy operator trafił na kawałek betonu. Wymagało to przerwy i sprawdzenia czy kosiarka nie uległa zniszczeniu. Drugi postój nastąpił podczas jednego z przejazdów, gdy należało sprawdzić poprawność złożenia kosiarki do transportu.

Poprzedni rekord ustanowiono podczas koszenia trawy

Poprzedni rekord świata ustanowiono na trawie, z kosiarką bez kondycjonera. Kosiarka Claas Disco 1100 RC wyposażona jest w kondycjoner z dwoma zazębiającymi się poliuretanowymi walcami w kształcie litery V. Zgniatają one twarde łodygi, ale jednocześnie nie uszkadzają liści. Ma to za zadanie skrócić czas suszenia, przy zachowaniu wartości odżywczych paszy. Jeśli Guinness otrzyma wszelkie niezbędne dokumenty od firmy Claas, rekord zostanie oficjalnie potwierdzony.

 

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Przed nami powolne zmiany [POGODA]

W nocy na północnym zachodzie pojawi się front chłodny z niewielkim deszczem do 1-3 mm. Przed południem słabo do 1-2 mm popada na Ziemi...

Najcieplejszy dzień lutego w historii

Jeszcze tydzień temu panowała prawdziwa zima z dużym mrozem i śniegiem. Tymczasem dziś padł rekord temperatury dla lutego. W Makowie Podhalańskim odnotowano o godzinie...

Chiny planują zaimportować jeszcze więcej zbóż paszowych

To, że Chiny mają gigantyczny wpływ dowiedzieliśmy się nie raz. Niemal każde poruszenie na azjatyckim rynku ma swoje przełożenie na światowym parkiecie - niczym...

Śledź nas

21,181FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły