O poranku będzie znacznie cieplej niż to miało miejsce ostatnio. Na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, Środkowym i Wschodnim, Warmii i Mazurach, zachodzie i północy Wielkopolski, a także na północy Kujaw, Mazowsza i Podlasia około 3-5 stopni powyżej zera. Od Dolnego Śląska po Ziemię Łódzką, Mazowsze -2 stopnie. Najchłodniej na południu i częściowo wschodzie kraju, gdzie temperatura spadnie do -5/-3 stopni. Noc pogodna, więcej chmur w regionach z dodatnią temperaturą, ale delikatna mżawka możliwa będzie tylko na wybrzeżu.

W ciągu dnia bardzo dużo słońca na wschodzie, południu i w centrum. Nieco więcej chmur na zachodzie i północy. Od Szczecina po Chojnice, Gdańsk, Olsztyn może chwilami pokropić do 1 mm.

Temperatura wzrośnie  do 7 stopni na Pomorzu Gdańskim, Warmii i Mazurach, Podlasiu. Na wschodzie i w centrum już 8-9 stopni. Najcieplej na zachodzie i południu- do 10-12 stopni. Lokalnie w okolicy Raciborza, Cieszyna, Nowego Sącza do 13 stopni.

Wiatr powieje słabo na południu kraju. Na zachodzie, wschodzie i w centrum umiarkowany do 30-40 km/h wzniecający zamiecie piaskowe. Na północy silny i porywisty do 55-60 km/h również wzniecający zamiecie piaskowe.

Łukasz Sieligowski 

pogoda