sobota, 27 lutego, 2021

Chłopskie powstanie – manewry rolnicze w całym kraju!

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Już dzisiaj rozpoczyna się #AgroPowstanie2019, gdzie rolnicy w wielu miejscowościach naszego kraju będą strajkować. Przywódca AgroUnii podkreśla, że ich wspólne działania będą miały pokojowy charakter aczkolwiek, są zmuszeni pokazać że są, że istnieją a że gospodarstwa rolników są coraz bardziej zagrożone. Nie chodzi o branie zakładników, szantażowanie czy łamanie prawa, tylko o poprawę sytuacji rolników w Polsce.

Dzisiejsze strajki będą miały charakter różnorodny i terytorialny, i jest to jedynie sygnalizacja problemu – liczymy że Prezydent Andrzej Duda zwróci uwagę na nasze trudne położenie i nas nie zlekceważy, podkreślił Michał Kołodziejczak. Praktycznie w każdym województwie rolnicy wyjdą na ulice i bedą blokować drogi.

Na oficjalnym koncie AgroUnii na facebook’u możemy przeczytać „Czas weryfikacji urzędników odpowiedzialnych za pracę na rzecz rolnictwa minął. Minister Ardanowski okazał się być kłamcą i oszustem. Nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rzuca słowa na wiatr. Minister rolnictwa który powinien o nas dbać, wypowiedział nam posłuszeństwo. Czyje on interesy reprezentuje jeśli nie nasze?? (…)

Zaczynamy już w poniedziałek 28.01.2019 r. manewrami rolniczymi w całym kraju. To ostrzeżenie i sygnał. Kierujemy je do najważniejszej osoby w państwie. Prezydent jest pasywny, widocznie jego administracja przeoczyła co się dzieje na wsi. Czy Prezydent stanie na wysokości zadania? Jest mężem stanu – liczymy że będziemy mogli ogłosić go obrońcą polskiej wsi . Doświadczeni dotychczasową postawą urzędników szykujemy się jednak na oblężenie stolicy 06.02.2019.”

źródło: https://www.facebook.com/projektAGROunia
fot. firmowe

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,204FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły