niedziela, 7 marca, 2021

Burzowy i deszczowy wtorek?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nocy i nad ranem trochę popadało na zachodzie kraju. Przeważnie nie spadło więcej jak 1-7 mm. Tylko w okolicy Żar i Bolesławca odnotowano  10-13 mm. W chwili pisania prognozy front znajduje się od Podlasia poprzez centrum kraju po Dolny Śląsk i Opolszczyznę i to tam pojawia się najwięcej opadów deszczu. Nic się nie zmieniło w kwestii burzy, która wieczorem znajdzie się na Podlasiu- być może zahaczy również północ Lubelszczyzny.

W nocy front zawiśnie od okolic Hajnówki po Kozienice, Częstochowę, Opole i w jego obrębie miejscami może słabo padać deszcz. Nad ranem opady przesuną się nad Góry Świętokrzyskie, zachód i centrum Lubelszczyzny oraz nad Górny Śląsk i zachód Małopolski. Największa szansa na burze z opadami deszczu jest od okolic Annopola po Kielce, Miechów, Katowice.

Jutro najchłodniej będzie od Podlasia po Kielecczyznę, Górny Śląsk – tam gdzie już rano pojawi się burza w dzień nie będzie więcej jak +19/+21 st. Na pozostałym obszarze około +23/+26 st. Najcieplej na Podkarpaciu, Roztoczu oraz na Kujawach.

Jeżeli chodzi o środę, to od wczoraj moje słowa się nie zmieniają. Nadal nie wiadomo nic, a scenariuszy jest tyle, ile narzędzi do prognozowania.  Jedna z wersji wadzi jutro późnym popołudniem i wieczorem o Dolny Śląsk- jakoby i tu mogłoby popadać i miejscami zagrzmieć- ciężko jednak nazwać to prognozą. Jednym zdaniem na Dolnym Śląsku jutro możemy spodziewać się wszystkiego- może wieczorem się rozpada, a może nie spadnie nigdzie ani kropla deszczu.

Tekst przygotował: Łukasz Sieligowski

 

źródło map: www.pogodynka.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły