piątek, 26 lutego, 2021

Budżet dla rolnictwa na 2020 r. – ile wynosi?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej pozytywnie zaopiniowała projekt Budżetu Państwa na rok 2020 w zakresie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych. Jej opinia została przekazana Komisji Finansów Publicznych Sejmu RP.

 

Rolnictwo i KRUS

A zatem zgodnie z projektem Budżetu Państwa łączny budżet na rolnicze cele wyniesie: 9 mld 29 mln 942 tys. zł. Natomiast dla Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w projekcie Budżetu Państwa przewidziano wydatki w kwocie 17 mld 951 mln 189 tys. zł.
Razem to aż 6,2 proc. ogólnych wydatków krajowego budżetu.

 

Rozwój rolnictwa i wsi

Dochody i wydatki ponoszone na rolnictwo, rozwój wsi i rynki rolne w 2020 roku, w częściach budżetowych, którymi dysponuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynieść mają odpowiednio: 79 mln 639 tys. zł – dochody, a 4 mld 764 mln 936 tys. zł – wydatki.
Wiadomo też, że projektowany budżet na rolnictwo to 0,38 procent wartości PKB.
Ponadto, w projektowanym Budżecie Państwa na 2020 r. przewidziano wzrost środków na inspekcję weterynaryjną odpowiednio: o 16 proc. dla służb wojewódzkich i 10 proc. dla weterynarii powiatowej.
Dodajmy, że Ministerstwo Finansów przewiduje, że zarówno dochody Budżetu Państwa, jak i wydatki w 2020  roku mają wynieść po ok. 435,3 mld zł.
O dalszych ustaleniach i decyzjach w sprawie Budżetu Państwa poinformujemy.

Tekst: Robert Gorczyński
Źródło: Sejm RP MF
Fot: Pixabay

Pomoc dla rolników w latach 2020-2021 – harmonogram PROW

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Śledź nas

21,182FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły