niedziela, 7 marca, 2021

Brexit i inne państwa trzecie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Komisja Europejska uruchomiła specjalny portal internetowy pod nazwą: Access2Markets, którego celem jest informowanie  małych i średnich przedsiębiorstw (ze szczególnym uwzględnieniem branży rolno-spożywczej), zajmujących się działalnością na obszarze krajów trzecich, czyli tych które nie są członkami Unii Europejskiej. Zainteresowani znajdą tam informacje o obowiązujących przepisach, regulacjach i dokumentach. Celem organizacji portalu jest też lepsze wyjaśnienie umów handlowych i pomoc w ustaleniu, czy produkty którymi zajmują się zainteresowani przedsiębiorcy,  kwalifikują się do niższych opłat celnych. 

Dla początkujących i doświadczonych

Informacje dostępne w nowym portalu mają stanowić wsparcie zarówno dla przedsiębiorców już obecnych na rynku międzynarodowym, jak i nowych firm rozwijających swoje zasięgi działań. Z myślą o nich utworzono bloki z informacjami na temat podstawowych pojęć, instytucji, zakresów ich działania i co szczególnie ważne: tego, jak krok po kroku, skutecznie podejmować nowe formy międzynarodowej działalności. 

Ważne po Brexicie 

Dodajmy, że informacje dostępne w nowym portalu będą szczególnie cenne i ważne dla tych rolników i producentów rolnych, którzy planują kontynuować lub podjąć wymianę handlową po tzw. Brexicie, czyli już po 1 stycznia 2021 roku, kiedy skończy się okres przejściowy tego procesu, a Wielka Brytania dołączy do grona tzw. państw trzecich względem krajów członkowskich Unii Europejskiej. 

Droga do dobudowy 

Nowy portal zadebiutował podczas niedawnego wirtualnego wydarzenia pn. „Droga do odbudowy – wspieranie małych firm w handlu międzynarodowym” (ang. “The road to recovery – empowering small businesses to trade internationally”), którego gospodarzem był Valdis Dombrovskis, Wiceprzewodniczący Wykonawczy KE. W wydarzeniu uczestniczyło około 1600 przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw z całej Unii Europejskiej.
 
Źródła i foto portale: Access2Markets, GIW 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

SerDog z Hochlandii zagości w Żabce na dłużej

Po udanej ofensywie Imperator Smaku Ser Dog Wspaniały – pogromca mięsożernej rosiczki, na dobre zagości w Żabce. Ser Dog to więcej niż hot dog...

Wznowienie nieoprocentowanych pożyczek dla producentów świń!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła udzielanie nieoprocentowanych pożyczek na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych dla producentów świń, którzy utrzymywali stada na obszarach objętych afrykańskim pomorem...

Dawno nie widziane obniżki zawitały na rynek wołowiny

W minionym tygodniu ceny byków poszły w dół.  Stabilną pozycję udało się utrzymać jedynie za krowy. Na spadki cen wpłynęły między innymi duże dostawy bydła...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,690SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły