czwartek, 4 marca, 2021

Branżowe konkursy – rozpoczynają się rywalizacje mechaników

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W połowie marca rozpoczęła się rywalizacja w konkursach organizowanych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Doświadczeni mechanicy – pracownicy zakładów serwisowych rozpoczęli rywalizację w konkursie MECHANIK NA MEDAL, młodzi kandydaci do zawodu rywalizują w konkursie MŁODY MECHANIK NA MEDAL.

Konkursy, których celem jest promocja zawodów związanych z branżą maszyn i urządzeń rolniczych jak również współpraca z placówkami edukacyjnymi, doskonale wpisują się w zakres działań statutowych Izby. Podnoszenie kwalifikacji personelu jak również dbałość o jak najlepsze przygotowanie młodych mechaników do zawodu, w czasach gdy tak trudno o doświadczonych i wyszklonych pracowników, odpowiadają na aktualne zapotrzebowanie firm z branży.

Konkurs MECHANIK NA MEDAL

MECHANIK NA MEDAL jest pierwszym konkursem jaki został zorganizowany przez Izbę. W bieżącym roku odbędzie się już VIII edycja tego konkursu.  Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego mechanika maszyn i urządzeń rolniczych w Polsce. Konkurs od lat cieszy się zainteresowaniem wśród mechaników.  W tym roku, tak jak w latach, poprzednich rywalizacja odbywać się będzie dwuetapowo. Mechanicy po wcześniejszej rejestracji na stronie www.mechaniknamedal.agroshow.pl, wypełniają testy online, a najlepsi z nich zmierzą się w finale praktycznym podczas tegorocznej Wystawy AGRO SHOW w Bednarach.

Na laureatów oprócz promocji i prestiżu czekają cenne nagrody pieniężne

 

Konkurs dla młodszych – MŁODY MECHANIK NA MEDAL

Drugi konkus organizowany przez Izbę przeznaczony jest dla uczniów szykujących się do zawodu mechanika. W tym roku już po raz siódmy rywalizować będą młodzi mechanicy w konkursie MŁODY MECHANIK NA MEDAL. Celem konkursu obok wyłonienia ucznia o najlepszej wiedzy z dziedziny mechanizacji rolnictwa jest rozwijanie zainteresowań w zakresie obsługi technicznej maszyn rolniczych, podnoszenie wiedzy i umiejętności dotyczącej techniki rolniczej, wdrażanie do samokształcenia i korzystania ze współczesnych źródeł informacji i wreszcie popularyzacja nauki i zawodu mechanika maszyn rolniczych.

Rywalizacja trwa od połowy marca. Uczniowie po zarejestrowaniu się na stronie www.mmnm.agroshow.pl rozwiązują testy online, a 10 najlepszych zmierzy się w finale podczas drugiego dnia tegorocznej wystawy AGRO SHOW w Bednarach.

Nowa forma nagród dla uczniów

W tym roku po raz pierwszy zmienia się forma nagród dla uczniów. Dla pierwszej trójki będą to praktyki w całości finansowane przez Izbę z ustalonym zakładzie produkcyjnym lub serwisowym maszyn rolniczych.

 

Eliminacje do międzynarodowego konkursu

Nowością jest również to, że konkurs będzie eliminacjami do międzynarodowego konkursu umiejętności zawodowych Euroskills. Trzech zwycięzców przez rok przygotowywana będzie pod okiem specjalistów z branży do wzięcia udziału w tych zawodach, które odbywać się będą w Graz w Austrii we wrześniu 2020 roku.  W zawodach weźmie udział tylko jeden z laureatów. Który? O tym zdecyduje komisja, która wyłoni naszego reprezentanta.

EuroSkills to europejska wersja konkursu WorldSkills, który odbywa się co dwa lata. Zawody WorldSkills są organizowane od 1950 roku, zaś EuroSkills od 2008 roku. Celem obu wydarzeń jest promowanie umiejętności zawodowych, podnoszenie ich jakości oraz współpraca z pracodawcami w międzynarodowym środowisku. Wydarzeniu towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Inicjatywa stwarza również niepowtarzalną możliwość do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocji osiągnięć, a także nawiązywania kontaktów i budowaniu partnerstw edukacyjno-rynkowych. Warto dodać, że jeszcze nigdy w historii konkursu polscy przedstawiciele zawodów mechanika maszyn rolniczych nie brali w nim udziału. Tak więc będzie to debiut naszej branży na tych zawodach.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy powodzenia.

źródło: mat. prasowe PIGMIUR
fot. pixabay

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły