czwartek, 17 czerwca, 2021

Blisko 90 tysięcy wniosków o dopłaty bezpośrednie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że trwa nabór wniosków na unijne dopłaty bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2021 r. 

Nabór ruszył 15 marca br. a od bieżącego roku rolnicy mogą składać wnioski jedynie elektronicznie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Nie ma też już możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego.

Pomoc w Biurach Agencji                         

Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że nie poradzą sobie z wypełnieniem e-wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników ARiMR. Wątpliwości związane z naborem można konsultować pod bezpłatnym numerem infolinii: 800 38 00 84 (w dni robocze w godz. 7.00 – 19.00 oraz w sobotę 10.00 – 16.00 – z wyjątkiem Wielkiej Soboty). W placówkach terenowych Agencji znajdują się też  specjalne stanowiska skąd rolnicy mogą wysyłać wnioski, a eksperci służą wsparciem w kwestiach technicznych. 
Jednak ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19, ARiMR prosi rolników – wnioskodawców o wcześniejsze telefonicznie umawianie konkretnych terminów wizyt. Tak by uniknąć kolejek. 

Realnie do 17 maja br. 

Agencja przypomina też, że w tym roku wnioski o dopłaty składać można do 17 maja (dlatego, że 15 maja przypada w sobotę). Możliwe jest również złożenie wniosku po tym terminie. Jednak nie później niż do 11 czerwca 2021 r., Dodajmy, że każde opóźnienie spowoduje sankcje w postaci obniżenia kwoty płatności o 1 proc. za każdy dzień roboczy zwłoki.

Zgłoszenia zmian we wnioskach można składać do 31 maja 2021 r. Złożenie zmiany po tym terminie powoduje pomniejszenie płatności do powierzchni objętej tą zmianą o 1 proc. za każdy dzień roboczy opóźnienia.

Blisko 90 tysięcy wniosków

Przez pierwsze dwa tygodnie trwania naboru e-wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło blisko 90 tys. rolników. W ubiegłym roku o takie płatności ubiegało się ich ponad 1,3 mln. Więcej informacji dotyczących aplikacji eWniosekPlus na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: ARiMR 
Foto: Pixabay
 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Koła Gospodyń Wiejskich. Senacka Komisja Rolnictwa za zmianami

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia Senatorowie z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zgłosili jedynie 4 poprawki o charakterze porządkowo-legislacyjnym do Ustawy o zmianie ustawy...

Nadeszła bessa. Stawki za zboże w dół

Spodziewany od kilku tygodni spadek notowań na rynku zbóż zawitał na światowe parkiety. Najnowszy raport USDA wpłynął na tendencje cenowe globalnych rynków zbóż. Prognozowana...

Polska Grupa Spożywcza. W senackich komisjach bez poprawek

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia senackie Komisje Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności bez poprawek przyjęły nowelizację ustawy o przekształceniach własnościowych w...

Śledź nas

22,324FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły