W nocy do Polski wschodniej ponownie wdzierać się będzie arktyczne powietrze znad Skandynawii.

Już wieczorem nad regiony północno wschodnie nadciągną rozpogodzenia, które w dalszej części nocy obejmą swoim zasięgiem Warmię, Mazury, Mazowsze, północ Lubelszczyzny a nad ranem również wschód Pomorza Gdańskiego, wschód Kujaw i północny wschód Ziemi Łódzkiej oraz północ Lubelszczyzny. Na pozostałym obszarze pochmurno z możliwymi opadami mżawki na zachodzie i południu kraju- w górach opady śniegu.

Temperatura nad ranem spadnie do -8 stopni na Suwalszczyźnie i -10 stopni w zastoiskach mrozowych, -6/-3 stopnie na Mazurach, Mazowszu, -2/0 na Warmii, wschodzie Kujaw i północno wschodniego skrawka Łódzkiego oraz Lubelszczyzny, 0/2 stopnie powyżej zera na południu i południowym wschodzie do 3-5 stopni na zachodzie kraju oraz na wybrzeżu.

W ciągu dnia prędkość wiatru będzie słabła do tego stopnia, że wieczorem w wielu regionach niemalże bezwietrznie. Dodatkowo na wschodzie i w centrum aż po Gniezno, Łódź, Kielce, Kraków pojawi się bardzo dużo pogodnego nieba- miejscami niebo zupełnie bezchmurne. Na zachodzie w dalszym ciagu przewaga chmur z których na Pomorzu Zachodnim czy Ziemi Lubuskiej może popadać mżawka.

Wieczorem rozpogodzenia zaczną docierać do krańców południowych a także na zachód od rzeki Warty.

Łukasz Sieligowski