sobota, 6 marca, 2021

Asystent Farmera w służbie polskiego rolnika

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Asystent Farmera to aplikacja mobilna służąca do prowadzenia ewidencji zabiegów agrotechnicznych. Impulsem do jej stworzenia był program azotanowy, który nałożył obowiązek ewidencji na rolników. Nad Asystentem pracuje dwóch kolegów ze szkolnej ławki – Szymon i Maciej – obaj związani z rolnictwem. Pierwsza wersja aplikacji została stworzona przez Szymona pod koniec 2018 roku.

Asystent Farmera powstał, aby pomóc rolnikowi w codziennej pracy

Większości z nas smartfon towarzyszy na każdym kroku. Właśnie na podstawie faktu, że tego typu telefony to powszechna technologia – powstał Asystent Farmera. Stosowanie aplikacji mobilnej do zapisywania wykonanych zabiegów to nie tylko komfort użytkowania, ale również oszczędność papieru. Samo używanie aplikacji jest proste i intuicyjne, tak aby każdy – zarówno początkujący jak i zaawansowany użytkownik – był w stanie sobie z nią poradzić.

W jaki sposób działa aplikacja?

Za pomocą przygotowanych przycisków użytkownik wybiera rodzaj wykonywanego zabiegu oraz konkretne podkategorie. Przykładowo, wybierając zabieg nawożenia należy określić rodzaj nawozu (np. mineralny, azotowy) i podać zastosowaną dawkę oraz zawartość azotu. Na podstawie tych informacji, aplikacja oblicza czysty składnik azotu i wyświetla go w Dzienniku Azotowania. Oprócz tego istnieją również Dziennik Pola, w którym zapisane są wszystkie wykonane na polu zabiegi oraz Dziennik Ochrony, w którym znajdują się zabiegi związane z zastosowaniem środków ochrony roślin. Z każdego dziennika można wygenerować czytelną tabelę w formacie pliku PDF, który następnie można wydrukować bądź przesłać mailem. Dodatkowym atutem jest funkcja tempomatu. W sytuacji gdy ciągnik nie posiada prędkościomierza, można wykorzystać Asystenta do pomiaru prędkości i ustawienia jej na określonym poziomie.

Koniec z zagubionymi zeszytami

Ewidencje zapisane za pomocą aplikacji są przechowywane na prywatnych serwerach, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do tych danych z każdego miejsca na świecie, z każdego urządzenia z systemem Android. Są one przypisane do konta użytkownika, więc nawet po zniszczeniu bądź utracie telefonu – są one dostępne po zalogowaniu się. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się o to, że jego zapiski się zagubią bądź zostaną zniszczone.

Asystent Farmera zyskał uznanie wielu rolników

W ciągu trzech miesięcy, aplikacja zyskała zaufanie ponad 1000 rolników, którzy aktywnie z niej korzystają. Zmiany, które na bieżąco są wprowadzane w aplikacji wynikają ze wskazówek użytkowników – doświadczonych rolników, którzy najlepiej wiedzą jak jeszcze można polepszyć ich komfort pracy i spełnianie narzuconych wymagań.

Asystent farmera Asystent farmera Asystent farmera Asystent farmera Asystent farmera Asystent farmera Asystent farmera

 

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,550SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły