sobota, 6 marca, 2021

ASF: ustawiane są siatki o wysokości do 1,5 m w przejściach dla zwierząt

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W związku z zagrożeniem spowodowanym występowaniem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF), na polecenie Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła działania prewencyjne.

Zamykanie przejść dla zwierząt

W efekcie, pracownicy podlegli GDDKiA, ustawiają siatki o maksymalnej wysokości do 1,5 m w przejściach dla zwierząt. Działania prowadzone są wzdłuż: drogi ekspresowej S5 od skrzyżowania z autostradą A2 do A8, wzdłuż autostradowej obwodnicy Wrocławia i dalej wzdłuż A4 do granicy państwa. Także wzdłuż drogi ekspresowej S3 od skrzyżowania z A2 do skrzyżowania z A4 oraz wzdłuż A4 od Wrocławia do Katowic. Ponadto, zamknięte zostaną  przejścia na koncesyjnym odcinku autostrady A2 od granicy państwa do skrzyżowania z S5 w okolicy Poznania.

Bariery tylko dla dzików

Siatki o maksymalnej wysokości do 1,5 m, o grubszym powlekanym drucie, z umieszczoną  na górnej krawędzi siatek, barwną taśmą lub żerdzią, a także specjalne przełazy w miejscach  występowania wilków, zatrzymać mają dziki, umożliwiając jednocześnie migrację pozostałej zwierzyny. Dodatkowo, w miejscach gdzie niemożliwe jest postawienie ogrodzeń uniemożliwiających migrację dzików, a także w okolicach węzłów, gdzie nie ma ciągłości ogrodzenia dróg, zastosowane zostaną specjalne, odstraszające dziki, środki zapachowe.
Wcześniej, analogiczne działania w zawiązku z występowaniem afrykańskiego pomoru świń,  wprowadzono już wzdłuż autostrady A2 od Warszawy do skrzyżowania z autostradą A1 i dalej na północ, wzdłuż jej komunikacyjnego ciągu.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: GDDKiA
Foto: Pixabay  

ASF – Białoruś ogranicza wwóz pasz i dodatków paszowych

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Komu należą się dopłaty?

Jak bumerang powraca temat braku właściwego rozdziału unijnych dopłat bezpośrednich do rolnictwa. Sprawą tą zajmują się krajowe organizacje rolnicze, a także rolnicze samorządy. I nic...

Innvigo wprowadza nowe produkty!

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,540SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły