piątek, 16 kwietnia, 2021

AGRITECHNICA 2019: 3 srebrne medale dla CLAAS

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Organizacja DLG nagrodziła markę CLAAS aż trzema srebrnymi medalami podczas tegorocznych targów Agritechnica 2019.

Dwa z nich zostały przyznane za innowacje w najnowszych kombajnach LEXION, odpowiednio za nowy system omłotowo-separujący APS SYNFLOW WALKER oraz za system automatycznej regulacji rozdrabniacza słomy, CEMOS AUTO CHOPPING. Trzecim medalem został nagrodzony system CEMOS AUTO PERFORMANCE, który kontroluje moc silnika i prędkość jazdy w nowych sieczkarniach JAGUAR.

Srebro dla nowego zespołu młócącego w kombajnach serii LEXION drugiej generacji

Jeden z medali powędrował w ręce marki za najnowszy system młócący APS SYNFLOW WALKER, który zastosowano w najnowszych kombajnach LEXION serii 5000 i 6000. Całkowicie nowy układ młócący wyposażony jest w bęben przyśpieszający 450 mm, bęben młócący 755 mm z dziesięcioma cepami oraz dodatkowy bęben separatora o średnicy 600 mm przed odrzutnikiem. W przypadku modeli z serii 6000, szerokość młocarni wynosi 1700 mm, a w modelach serii 5000, 1420 mm. Duże średnice bębnów gwarantują jeszcze większą powierzchnię styku bębnów z klepiskami, kąty opasania wynoszą odpowiednio 132 stopni (bęben młócący) i 116 stopni (bęben separujący). Powyższe cechy, wraz z synchronizacją prędkości obrotowej wszystkich bębnów, umożliwiają płynny przepływ masy żniwnej. Masa żniwna przepływa nie tylko płynie, ale również prostoliniowo, zapewniając bardzo niskie zużycie paliwa. Cały system omłotowo-separujący umożliwia wzrost wydajności o nawet do 25 procent.

W celu szybkiego dostosowania maszyny do wszelkich rodzajów upraw i warunków pracy, wszystkie klepiska są regulowane hydraulicznie z kabiny za pomocą CEBIS. System ochrony przed przeciążeniem zapewnia zaś ochronę przed zablokowaniem układu omłotowego. Wychylny domłacający segment klepiska przed bębnem młócącym może być aktywowany z kabiny, co pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę pracy młocarni, np. w celu skutecznego omłotu jęczmienia. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych parametrów jednostki młócącej, ten segment jest sterowany przez CEMOS AUTOMATIC. Wszystkie klepiska są łatwo dostępne i w razie potrzeby można je z łatwością wymienić. APS SYNFLOW WALKER sprawdza się w omłocie we wszystkich rodzajach zbóż przy prędkościach obrotowych bębna od 160 do 920 obr/min.

CEMOS AUTO CHOPPING – oszczędność paliwa i optymalizacja rozwiązań

Drugi medal został przyznany za system CEMOS AUTO CHOPPING, który pozwala zoptymalizować pracę kombajnu jednocześnie redukując zużycie paliwa. Podczas omłotu, system w sposób ciągły określa wilgotność i ilość słomy, a także automatycznie dostosowuje pozycje przeciwostrzy i fragmentu dna w rozdrabniaczu słomy do aktualnych warunków. Pozwala to zaoszczędzić nawet do 10 proc. oleju napędowego. Korzystając z terminala CEBIS operator określa czy chce pracować z zachowaniem najwyższej jakości sieczki, czy też z najwyższą wydajnością.

Pełna kontrola i maksymalna prędkość jazdy

Dzięki systemowi CEMOS AUTO PERFORMANCE w najnowszej serii sieczkarni JAGUAR, możliwe jest utrzymanie ustawionej prędkości silnika na stałym poziomie, przy jednoczesnej regulacji mocy i prędkości jazdy. Wraz ze wzrostem masy plonów, najpierw wzrasta moc silnika, a następnie prędkość jazdy. Jeśli masa roślin jest mniejsza, moc silnika jest automatycznie redukowana. Pozwala to utrzymać stałą prędkość obrotową silnika i eliminuje nagłe zmiany obciążenia. W ten sposób uzyskuje się równomierny przepływ materiału przy zachowaniu wysokiej niezawodności działania i niższym zużyciu paliwa. Innowacja sprawdzi się szczególnie w trudnych warunkach zbioru, pozwalając operatorowi skupić się na pozostałych czynnościach obsługowych.

 

mat. prasowe CLAAS

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Wsparcie na klęski i ASF. Nawet do 300 tysięcy złotych

Do 31 grudnia br. potrwa nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania „Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej...

Na wschodzie i północy sporo słońca [POGODA]

W sobotę zagrzmi miejscami od Poznania po Mławę, Pułtusk, Siedlce, Olsztyn. W nocy pochmurno na zachodzie, południu i w centrum- tu deszczowo, z tym,...

Produkcja i eksport na minimalnym poziomie. Ukraiński gigant na skraju opłacalności

Znana firma Avangardco od roku zmaga się z dramatyczną sytuacją. Przedsiębiorstwo w przeciągu roku zmniejszyła produkcję jaj aż o połowę. Siłą motoryczną kryzysu jest...

Śledź nas

21,741FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły