poniedziałek, 8 marca, 2021

10 tysięcy strat i podejrzenie podpalenia

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W niedzielę 13 września br. około godz. 1.00 w nocy płonął kurnik w miejscowości Kębłowo (gmina Wolsztyn, powiat wolsztyński, woj. wielkopolskie). Obiekt nie był obsadzony przez zwierzęta. Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

Miały przyjść pisklęta

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wolsztynie oraz zastępy ochotników z Kębłowa, Wroniaw, Tłok i Świętna. Na miejscu zlokalizowano silne zadymienie wydobywające się z kurnika. Obiekt był przygotowany na przyjęcie piskląt. Rozłożono w nim już słomianą ściółkę. Zasypano też paszą karmidła dla drobiu. Jeszcze przed przybyciem strażaków właściciel kurnika odłączył energię elektryczną.

Podejrzenie podpalenia

Strażacy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego weszli do wnętrza kurnika i przystąpili do gaszenia palącej się słomianej ściółki. Dalsze działania strażaków polegały na oddymieniu kurnika za pomocą turbowentylatorów i częściowym wydobyciu spalonej ściółki na zewnątrz obiektu. Kurnik sprawdzono też kamerą termowizyjną.
Spaleniu uległo ok 280 m2 powierzchni ściółki i karmidła dla drobiu. Straty oszacowano na ok. 10 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było podpalenie.


Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Wolsztynie
Film: portal wielkopolskaNaSygnale112

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Internetowe urzędy dla rolnika

Cyfrowe "paszporty" żywności, System satelitarnego monitorowania upraw rolnych (S2MUR) i Cyfrowa transformacja administracji 2.0 (w tym platforma eRolnik)  – to systemy wdrażane przez Ministerstwo Rolnictwa...

AGRO-Unia chce rozmawiać!

Dynamiczny i nieprzewidziany przebieg miała piątkowa, 5 marca br., uroczystość  otwarcia obwodnicy we Wrześni (woj. wielkopolskie) z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego. Stało się tak za...

Kalkulator nawozowy Amazone co można zyskać?

Za pomocą nowego kalkulatora rozsiewu granicznego można teraz określić dodatkowy plon dzięki systemowi AutoTS w porównaniu z tradycyjnymi systemami rozsiewu granicznego. Firma Amazone oferuje...

Śledź nas

21,298FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły