środa, 28 lipca, 2021

Zasiłek opiekuńczy KRUS przedłużony

-REKLAMA-spot_img

Do 14 lutego br. przedłużono obowiązywanie uprawnień do zasiłku opiekuńczego dla ubezpieczonych w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rodziców i opiekunów dzieci ze żłobków, przedszkoli albo uczniów szkół.
Przypomnimy: zasiłek opiekuńczy związany jest z sanitarnymi   obostrzeniami i przysługuje w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola lub szkoły, co wymaga sprawowania opieki nad:
– dzieckiem w wieku do 8 lat,
– dzieckiem z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w wieku do 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Zamknięcia lub ograniczenia

Zasiłek opiekuńczy przysługuje w przypadku, gdy placówki są w sposób ciągły zamknięte ze względu na COVID-19, a także  w sytuacji gdy placówka, która wznowiła naukę albo opiekę stacjonarną, została ponownie zamknięta, lub gdy jej funkcjonowanie, mimo, że jest otwarta zostało ograniczone ze względu na nieprzewidziane zamknięcie klasy, oddziału. A więc w przypadku gdy nie będzie możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi albo osobami dorosłymi z niepełnosprawnościami.

Źródło: KRUS
Foto: Pixabay 

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
530ObserwującyObserwuj
7,970SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły