piątek, 29 marca, 2024
spot_img

Lentipur Flo 500 SC i Snajper 600 SC do zwalczania chwastów w zbożach

spot_img

Kluczowym problemem w jesiennym odchwaszczaniu zbóż jest miotła zbożowa (Apera spica-venti). W ofercie firmy Nufarm znajdują dwa, doskonale radzące sobie z tym chwastem herbicydy. Pierwszym jest powszechnie znamy rolnikom LENTIPUR FLO 500 SC, zawierający substancję czynną chlorotoluron. Produkt ten może być stosowany w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, życie oraz jęczmieniu ozimym. Warto dodać ze LENTIPUR FLO 500 SC zwalcza nie tylko miotłę zbożową, ale również niektóre chwasty dwuliścienne w tym chabra bławatka (Centaurea cyanus) w młodych stadiach rozwojowych. Jesienią bez względu na fazę rozwoju czy występującą odporność miotły zbożowej na sulfonylomoczniki rekomendujemy dawkę 2 l/ha. Zastosowanie rekomendowanej dawki środka LENTIPUR FLO 500 SC podczas jesiennego zabiegu skutecznie ogranicza pierwotne zachwaszczenie zbóż, co pozytywnie wpływa na rozwój wegetatywny ozimin wiosną, a w konsekwencji zwiększa ich plon.

Drugim jesiennym herbicydem zbożowym  w palecie firmy Nufarm jest kompletne rozwiązanie o nazwie
SNAJPER 600 SC  zawierające dwie substancje czynne: chlorotoluron oraz diflufenikan. Snajper stanowi doskonałe rozwiązanie problemu uciążliwej miotły zbożowej oraz wielu chwastów dwuliściennych, w tym uciążliwego fiołka polnego (Viola arvensis) oraz przetaczników (Veronica sp.). Preparat ten należy stosować od fazy szpilkowania pszenicy do końca fazy krzewienia, natomiast w jęczmieniu i pszenżycie od fazy 3-go liścia zbóż do końca krzewienia. Rekomendowana dawka: 1,25-1,5 l/ha. Nufarm od kilku lat poddaje preparat testom polowym w lokalizacjach o skrajnie wysokim zachwaszczeniu różnymi gatunkami. W każdym roku preparat SNAJPER 600 SC jest jednym z najlepszych rozwiązań herbicydowych w porównaniu do standardów rynkowych.

Warto dodać że zarówno Herbicyd Snajper jak i Lentipur Flo skutecznie zwalczają biotypy miotły zbożowej odporne na herbicydy z grupy sulfonylomoczników.

 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x