wtorek, 27 lipca, 2021

Valtra G135 zdobywcą iF Design Award

-REKLAMA-spot_img

Najnowsza Valtra serii G, wprowadzona na rynek w zeszłym roku, nadal cieszy się uznaniem. G135 to jedyny ciągnik, który został nagrodzony w tegorocznym konkursie if Design Award. Członkowie jury pochwalili model G135 jako najlepszy zestaw w swojej kategorii. Już wcześniej w tym roku seria G zdobyła także nagrodę Red Dot Design Award 2021 w konkursie Red Dot: Seria nagród Product Design dla tego samego modelu G135.

„Muszę przyznać, że zwycięstwo, przy tak silnej rywalizacji, konkursu iF Design Award występując z zupełnie nowym ciągnikiem Valtra G135 jest naprawdę oszałamiające. Nigdy wcześniej żadna ta sama maszyna nie zdołała zdobyć nagrody zarówno w konkursie Red Dot, jak i iF design Awards, jednak tak się właśnie stało w 70. rocznicę Valtry, która niezaprzeczalnie jest piękną wisienką na torcie!” komentuje Kimmo Wihinen, Menedżer ds. Industrial Design & User Experience w firmie Valtra.

Jury uznało G135 za szczególnie innowacyjny model w dziedzinie projektowania, który wyróżnia się z tłumu wspierając markę Valtra. Valtra serii G to mały gigant, kompaktowy ciągnik wielofunkcyjny, który można bez wysiłku wygodnie obsługiwać podczas wykonywania zadań. Seria G łączy w sobie kompaktowe rozmiary ze zwinnością i nowoczesnym designem. Seria G to także doskonały ciągnik do prowadzenia prac z ładowaczem czołowym. Jury doceniło jednocześnie łatwość obsługi ciągnika.

„Było nam również szczególnie miło, że jury chwaliło nie tylko udany i niepowtarzalny projekt serii G, ale także jego funkcjonalność. Docelowo są to maszyny robocze, a my naprawdę dużą wagę przywiązujemy do użyteczności i wydajności pracy, co ma także duży wpływ na codzienne życie i pracę naszych klientów. Na przykład bardzo niska osłona silnika, wąska rama przednia, duże panoramiczne okno i łatwy w obsłudze interfejs to nie tylko względy konstrukcyjne. Przede wszystkim kwestie te przyczyniają się do stworzenia zwinnego, kompaktowego i wydajnego ciągnika z ładowaczem czołowym”, mówi Wihinen, zwracając uwagę na znaczenie designu.

Zaraz po premierze w 2020 roku seria G otrzymała tytuł Ciągnika Roku 2021. Kabina ciągnika wyróżnia się również innym nagradzanym projektem; chodzi o podłokietnik Valtra SmartTouch, który wcześniej uhonorowano nagrodami Red Dot Design Award oraz iF Design Award.

Dostawy nowej serii G firmy Valtra idą pełną parą w Europie, a klienci mogą zobaczyć wielokrotnie nagradzany ciągnik u dealerów Valtry lub w wirtualnym salonie Valtra pod adresem showroom.valtra.com/pl. 

Źródło: informacja prasowa 

-REKLAMA-spot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
531ObserwującyObserwuj
7,960SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły