sobota, 8 maja, 2021

Sadzarki Grimme GL 420 i DL 430 z udoskonaleniami

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Czterorzędowe sadzarki Grimme GL 420 i DL 430, jak również sadzarka pasowa GB 430 doczekały się licznych udoskonaleń.

W czterorzędowych sadzarkach kubełkowych GL 420 i GL 430 GRIMME stawia na nowy system przełączania rzędów stanowiący podstawę działania systemu przełączania sekcji roboczych Section Control. System przełączania rzędów jest korzystną cenowo alternatywą dla hydraulicznego napędu pojedynczych rzędów.

Cztery sekcje sadzące są napędzane przez silnik hydrauliczny. Napęd jest następnie rozdzielany przez wałki przegubowo-teleskopowe. Wałek z przenośnikiem sekcji sadzącej łączy sprzęgło elektromagnetyczne. Sadzenie w poszczególnych rzędach włącza i wyłącza się szybko i wygodnie na terminalu sterowniczym w kabinie. Możliwe jest też opcjonalne, w pełni automatyczne przełączanie elementów sadzących za pomocą funkcji SectionControl sterowanej sygnałem GPS.

Ochrona przed erozją z sadzarką pasową

Od sezonu 2021 istnieje możliwość opcjonalnego wyposażenia czterorzędowej sadzarki pasowej GB 430 w zgłoszone do opatentowania, narzędzie usypujące kopce gleby między redlinami TerraProtect PRO, które chronią przed erozją gleby w uprawie ziemniaka. Usypane kopczyki działają jak tamy, spowalniając spływ wody po intensywnych opadach deszczu. Dzięki temu ryzyko erozji wodnej jest ograniczone.

System TerraProtect składa się w każdym rzędzie z zęba spulchniającego z zabezpieczeniem przed kamieniami i ogranicznika tworzącego kopiec. Ząb spulchniający rozluźnia podłoże zwiększając w ten sposób zdolność gleby do retencji wody. Ogranicznik, dopasowany do kształtu redliny usypuje niewielkie kopce między redlinami umożliwiając gromadzenie się wody i zapobiegając spłukiwaniu wartościowej ziemi podczas silnych opadów. Utrzymuje to żyzną glebę i zapewnia równomierne nawodnienie roślin.

TerraProtect PRO przekonuje dzięki prostemu systemowi sterowania i komfortowej obsłudze z kabiny. Maksymalną ochronę przed erozją gleby uzyskuje się dzięki równomiernym odstępom między poprzecznymi groblami, co pozwala na gromadzenie w każdym miejscu takiej samej ilości wody. Umożliwia to układ regulacji z automatycznym dostosowaniem do prędkości jazdy. Wyższy komfort obsługi TerraProtect PRO zapewnia system przełączania rzędów i zintegrowana funkcja tworzenia ścieżek technologicznych.

-REKLAMA-
Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Niedzielny poranek bezwietrzny na wschód od Wisły [POGODA]

W nocy za sprawą pogodnego nieba na wschodzie kraju będzie zimno. Na Podlasiu temperatura spadnie do -1/0 stopni. Na wschodzie około 0/+1 stopnia, przy...

Firma CLAAS ułatwia zarządzanie danymi

Do opracowania skutecznej strategii nawożenia, ochrony roślin i siewu potrzebne są między innymi dokładne informacje o plonach z ostatnich lat oraz o różnicach w plonowaniu w zależności od strefy pola....

Czy kapryśna wiosna zagraża uprawom w krajach UE?

Zaledwie kilka dni temu zmagaliśmy się z załamaniem pogody. Europejskie kraje zalała fala chłodu, co miało destrukcyjny wpływ na tereny sadownicze. Przymrozki dotknęły m.in....

Śledź nas

21,925FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły