niedziela, 28 listopada, 2021
Home Książki Strączkowe – bobik, groch, łubin, soja
Promocja!

Strączkowe – bobik, groch, łubin, soja

7,95 9,45 

„Strączkowe” to publikacja poświęcona uprawie roślin strączkowych, opisuje nawożenie, ochronę, siew, dobór odmian, fazy rozwojowe, szkodniki, sposoby zwalczania chorób, oraz szczegółowe technologie, m.in. uproszczenia. Porusza też temat siewu i przechowywania. Dotyczy m.in. roślin: bobik, groch, łubin czy soja.

Publikacja dostępna w wersji papierowej (książkowej) – ostatnie sztuki! lub cyfrowej (w postaci pliku PDF).

Wyczyść

Opis

„Strączkowe” to publikacja poświęcona uprawie roślin strączkowych, opisuje nawożenie, ochronę, siew, dobór odmian, fazy rozwojowe, szkodniki, sposoby zwalczania chorób, oraz szczegółowe technologie, m.in. uproszczenia. Porusza też temat siewu i przechowywania. Dotyczy m.in. roślin: bobik, groch, łubin czy soja.

Strączkowe spis treści

Publikacja dostępna w wersji papierowej (książkowej) lub cyfrowej (w postaci pliku PDF).

Ze wstępu:

Rośliny bobowate, które mają grube nasiona o wysokiej zawartości białka, określa się mianem roślin strączkowych. Są uprawiane na całym świecie, jednak jeśli chodzi o Polskę, to nie miały one dotychczas większego znaczenia gospodarczego. Dostęp do taniej śruty sojowej importowanej z obu Ameryk oraz zmiana w żywieniu zwierząt, w tym wprowadzenie w tuczu trzody chlewnej dawek pokarmowych opartych wyłącznie na paszach treściwych, pozwoliły na to, by poekstrakcyjna śruta sojowa zadomowiła się w dawkach pokarmowych świń oraz drobiu blisko 30 lat temu. Próby zakazania stosowania śrut z soi GMO oraz zachęcanie przez wyższe dopłaty sprawiły, że w ostatnich latach skokowo zwiększyła się powierzchnia zasiewów strączkowych w Polsce. Problemy, o jakich można usłyszeć w różnych częściach kraju, to brak aktualnych informacji dotyczących uprawy, brak dostępnych środków ochrony roślin, głównie herbicydów, czy też brak perspektyw na ich zbyt, szczególnie nasion soi. Możliwości poradzenia sobie z najczęściej wymienianymi niedogodnościami w uprawie strączkowych skłoniły nas do przygotowania tego wydania, dodatkowo poszerzając je o inne istotne informacje, w tym dotyczące przygotowania gleby, informacje na temat mechanicznego zwalczania chwastów czy możliwości zbioru i wykorzystania plonów we własnym gospodarstwie jako dodatków białkowych w paszach treściwych.

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Wymiary Brak danych