sobota, 28 stycznia, 2023
Home Książki Rzepak – chwasty, choroby, szkodniki, niedobory

Rzepak – chwasty, choroby, szkodniki, niedobory

14,95 19,95 

Rzepak. Identyfikacja agrofagów i niedoborów pokarmowych jest pierwszym tego typu atlasem, w którym znajdziemy wszystkie chwasty, objawy chorób, objawy niedoborów pokarmowych i szkodniki, które możemy znaleźć na każdej plantacji rzepaku. Dzięki przystępnemu formatowi – A5 i atrakcyjnej cenie, jesteśmy przekonani, że nasz Atlas znajdzie zastosowanie w każdym gospodarstwie rolnym.

Atlas dostępny w wersji papierowej (książkowej) lub cyfrowej (w postaci pliku PDF).

SKU: Brak danych Kategoria: Tagi: , , , ,

Opis

Rzepak. Identyfikacja agrofagów oraz niedoborów pokarmowych

Rzepak ozimy to roślina, która najdłużej znajduje się na polu spośród wszystkich upraw rolniczych. Z tego powodu jest narażona na atak ze strony agrofagów już od wczesnej jesieni aż do zbioru. Jest on uszkadzany, porażany i zasiedlany przez około 100 różnych agrofagów, które przy braku właściwej ochrony powodują duże straty ekonomiczne, a nawet całkowitą likwidację plantacji. Dlatego Agro Wydawnictwo we współpracy z COBORU, Instytutem Ochrony Roślin oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu opracowało pierwszy taki atlas poświęcony rzepakowi. Został on wydany pod redakcją prof. Marka Mrówczyńskiego.

Zawarliśmy w nim najważniejsze informacje, które dotyczą poprawnej identyfikacji agrofagów. W atlasie zamieściliśmy syntetyczne opisy agrofagów, informację o ich rozwoju, występowaniu, szkodliwości, progach szkodliwości, monitoringu, terminach zabiegów ochronnych, integrowanych metodach ochronnych z uwzględnieniem najważniejszych substancji czynnych. Oprócz agrofagów opisaliśmy także objawy niedoboru składników pokarmowych, na wystąpienie których narażony jest rzepak. Przedstawiamy również sposoby i techniki prowadzenia monitoringu plantacji na obecność agrofagów oraz niedoborów pokarmowych.

Publikacja jest obejmuje kompleksowo problemy dotyczące rzepaku ozimego i zawiera fotografie, które pomogą w identyfikowaniu szkodników, chwastów, chorób oraz niedoborów pokarmowych.

Atlas rzepaku wydanie pierwsze wstęp

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Wymiary Brak danych