wtorek, 13 kwietnia, 2021

Zima na wschodzie, przedwiośnie na zachodzie [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Będzie teraz dobry moment na siew nawozów. W nocy słabe opady śniegu występować mają od Podkarpacia po centrum i północ kraju. Na północnym wschodzie pogodnie i sucho. Od Pomorza Zachodniego po Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską i Opolszczyznę padać ma deszcz lub mżawka. Suma opadów nie przekroczy 1-2 mm. 

Temperatura nad ranem spadnie do -10 stopni na Suwalszczyźnie, -5/-3 stopnie w centrum do 0/+2 stopni na zachodzie kraju.

W ciągu dnia bardzo silne śnieżyce pojawią się od Kaszub po większość Kujaw, wschód Ziemi Łódzkiej po Świętokrzyskie i Bieszczady- miejscami spadnie do 5-13 cm mokrego śniegu.

Na wschód od opadów śniegu sporo chmur ale sucho- wschód i północ Mazowsza, Podlasie, północ i wschód Lubelskiego, Mazury, wschód Warmii.

Na zachodzie popada deszcz w ilości 2-7 mm- deszcz dotrze do takich miast jak Piła, Poznań, Sieradz, Wieluń, Opole. Deszcz na zmianę ze śnieżycami pojawią się na Górnym Śląsku i w Małopolsce.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie od -5 stopni w Suwałkach do 6 stopni na plusie w Legnicy.

W piątek nad Polską zapanują dwie pory roku- zima z mrozem o poranku do -18/-14 stopni na wschodzie kraju oraz przedwiośnie z temperaturą na poziomie 2-6 stopni na plusie na zachodzie.

W weekend nastanie wielka odwilż. Temperatura przekroczy miejscami na zachodzie i południu 12 stopni Celsjusza, zbliżając się do 15. Powodzi na szczęście nie będzie. Śnieg jest już bardzo suchy. Podczas ocieplenia opadów praktycznie nie będzie, w zamian świecić ma dużo słońca. W dużej mierze pokrywa śnieżna wyparuje. 

Do piątku włącznie na wschodzie, północy i w centrum kraju będzie to dobry czas na rozsianie nawozów typu sól potasowa, kizeryt, siarczan magnezu, wapno czy nawozy fosforowo potasowe.

Na zachodzie kraju śniegu jest na tyle mało, że po roztopach na polach nie powinno być wtop z utopieniem maszyn.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Front w środę zacznie się cofać. Zwiastuje to duże ocieplenie [POGODA]

W nocy sucho z przejaśnieniami będzie od okolic Olsztyna po Grudziądz, Kaszuby, Piłę, Poznań, Ziemię Lubuską, Pomorze Zachodnie oraz miejscami od Sudetów po Leszno-...

Hodowcy wzywają Komisarza Wojciechowskiego. Bezmięsna dieta wbrew nauce!

W Europie i w Polsce, w wielu instytucjach i środowiskach rolniczych, toczy się burzliwa dyskusja na temat przyszłego kształtu unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. Ważną...

Rynek wołowiny. Rok temu o takich cenach można było tylko pomarzyć

W kraju rynek wołowiny jest stabilny. Rok temu ceny wołowiny były niemal o 15% niższe niż obecnie. Z jednej strony to dobra nowina jednak...

Śledź nas

21,705FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,330SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły