czwartek, 17 czerwca, 2021

W oddali widać zimowe akcenty [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Już wieczorem w większości kraju niebo zakryją chmury, które do rana obejmą cały kraj.

Padać jednak nie powinno. Dzięki powłoce z chmur temperatura nie spadnie nigdzie poniżej 5 stopni Celsjusza. Na północy miejscami będzie to nawet około 9 stopni. Na północy miejscami pojawią się mgły, natomiast na wschodzie zamglenia. Wiatr słaby na południu i umiarkowany na pozostałym obszarze.

W ciągu dnia nadal pochmurno. Bez najmniejszych szans na słońce. Jedynie na krańcach południowych Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia im bliżej wieczora tym więcej słońca.

Na wschodzie, północy i w centrum, wieczorem również na południu i zachodzie z upływem godzin przybywać ma zamgleń, wieczorem również licznych mgieł.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 7 stopni w Bieszczadach i na Roztoczu, 9 stopni na wschodzie, 10 stopni w centrum do 12 stopni na całym wybrzeżu i Pomorzu Gdańskim.

Wiatr do południa słaby na południu i umiarkowany na pozostałym obszarze. Wieczorem bezwietrznie na południu i słaby wiatr na pozostałym obszarze.

Teraz ciekawostki  zimowe.

O ile na śnieg pewnie długo jeszcze poczekamy, to na większe przymrozki niekoniecznie.

Do dużego ochłodzenia dojdzie już za 6 dni na wschodzie, 7 dni w centrum, na południu i północy oraz za 8 dni na zachodzie. Z każdym kolejnym dniem będzie coraz chłodniej. Bardzo możliwe jest, że gleba na wschód od Wisły do głębokości 2-6 centymetrów zmarznie w okolicy 14-18 listopada. Opadów w tym czasie nie widać. Jeśli już pojawi się jakiś biały akcent to szadź, która dzięki mgłom pokryje wszystko wokół siebie.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Koła Gospodyń Wiejskich. Senacka Komisja Rolnictwa za zmianami

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia Senatorowie z Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zgłosili jedynie 4 poprawki o charakterze porządkowo-legislacyjnym do Ustawy o zmianie ustawy...

Nadeszła bessa. Stawki za zboże w dół

Spodziewany od kilku tygodni spadek notowań na rynku zbóż zawitał na światowe parkiety. Najnowszy raport USDA wpłynął na tendencje cenowe globalnych rynków zbóż. Prognozowana...

Polska Grupa Spożywcza. W senackich komisjach bez poprawek

Podczas wczorajszego (15 czerwca br.), posiedzenia senackie Komisje Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności bez poprawek przyjęły nowelizację ustawy o przekształceniach własnościowych w...

Śledź nas

22,318FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,780SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły