piątek, 29 marca, 2024
spot_img

Program partnerski John Deere: nowe odbiorniki automatycznego prowadzenia

spot_img

Trwa program wymiany odbiorników satelitarnych John Deere. Rolnikom i kontrahentom oferuje się możliwość wymiany na nowsze modele po specjalnie obniżonej cenie. Ze względu na obecną sytuację program przedłużono do 30 czerwca 2020 r.

Wprowadzenie w 2004 roku odbiornika satelitarnego StarFire iTC ugruntowało pozycję John Deere jako branżowego lidera w dziedzinie automatycznego prowadzenia maszyny i rolnictwa precyzyjnego. Znana, znajdująca się na kabinie żółta kopuła obsługująca szereg precyzyjnych aplikacji globalnego systemu pozycjonowania satelitarnego (GNSS) na stałe wpisała się w design zielono-żółtych ciągników John Deere. Od stycznia 2021 r. odbiorniki te nie będą mogły otrzymywać sygnałów korekcyjnych SF1 i SF2.

Po tej dacie automatyczne sterowanie AutoTrac będzie działało tylko z dokładniejszym sygnałem RTK, jednakże aplikacje jak Kontrola Sekcji, czy  śledzenie równoległe będą nadal możliwe przy użyciu stadardowego sygnału korekcyjnego EGNOS.

Aby skorzystać z najbardziej zaawansowanej dostępnej obecnie technologii odbiorników satelitarnych, rolnicy mogą wymieniać u lokalnych sprzedawców z odbiornik iTC na najnowszy model StarFire 6000 czwartej generacji, oddając stary model w rozliczeniu. Odbiornik StarFire 6000 śledzi sygnał korekcyjny z aż trzech satelitów jednocześnie, oferując najbardziej precyzyjny sygnał i trzy razy większe pokrycie w porównaniu z sygnałem odbiorników poprzednich generacji. Odbiornik aktywnie wybiera najlepszy sygnał i w razie zmiany warunków przełącza się o 80% szybciej na satelitę geostacjonarnego z najlepszym sygnałem.

Oferta obejmuje nie tylko odbiornik, ale także możliwość skorzystania z dokładniejszego sygnału korekcji SF3, efektywnego do 3 cm, a także zaawansowanego wyświetlacza GreenStar 4240 lub 4640.

Co równie ważne, odbiór sygnału SF3 dodatkowo zapewnia powtarzalność przez 9 miesięcy w sezonie. Co to oznacza w praktyce? W ten sposób można wykonywać przejazdy w trakcie sezonu wegetacyjnego zawsze po tych samych liniach prowadzenia, dzięki czemu nawóz zostaje umieszczony dokładnie w tych samych miejscach, gdzie wcześniej dokonano siewu, bez ryzyka przesunięcia linii lub konieczności ponownego mapowania granic.

– Większość klientów korzysta z odbiornika satelitarnego do systemu prowadzenia AutoTrac, ale technologia ta rozwinęła się znacznie w ciągu ostatnich dwóch dekad i wprowadzono dodatkowe funkcje, takie jak: Kontroli Sekcji opryskiwaczy i rozsiewaczy nawozów oraz inne poziomy dokładności SF1 (15cm) oraz SF3 (3cm). Postęp technologiczny w tej dziedzinie można porównać do przeskoku, jaki uczyniliśmy dzięki nowoczesnym smartfonom. Najnowsze odbiorniki John Deere oferują teraz podobny postęp technologiczny – mówi Karol Zgierski z John Deere Polska.

Po aktualizacji klienci skorzystają z szybszego odbioru sygnału i kompatybilności wyświetlaczy ISOBUS, a także aktualizacji oprogramowania bezprzewodowego i systemu blokowania kodem PIN, co pozwoli zapobiec kradzieży.

Więcej informacji można uzyskać, kontaktując się z lokalnymi dealerami.

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników