środa, 21 października, 2020
- REKLAMA -

Preferencyjne kredyty i ubezpieczenia – Bank Pocztowy rolnikom?

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Zmyślą o rolnikach i w oparciu o państwowe gwarancje, Bank Pocztowy uruchomił nową ofertę preferencyjnie oprocentowanych kredytów obrotowych i inwestycyjnych, rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz ubezpieczeń rolniczych.

 

Nawet 2 miliony dla gospodarstwa

Preferencyjnie oprocentowane kredyty Banku Pocztowego adresowane są do właścicieli małych i średnich gospodarstw rolnych, a także do rolników prowadzących działalność gospodarczą. Nowa oferta BP całościowo obejmuje m.in.:

– kredyty do 2 milionów złotych –  inwestycyjne, udzielane na okres do 20 lat,

– kredyty obrotowe, z okresem zapadalności do 48 miesięcy

– preferencyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe

– ubezpieczenia rolnicze.

 

Obiekty, ziemia, zwierzęta, rośliny

Jak zapewnia kierownictwo banku, dzięki nowemu pakietowi ofert rolnicy mogą uzyskać środki na finansowanie m.in. rozwoju gospodarstw, obiektów związanych z produkcją, zakupu ziemi rolnej, maszyn rolniczych, zwierząt hodowlanych, roślin uprawnych, a także realizacji wielu innych pokrewnych celów z zakresu działalności rolniczej.

 

Gwarancje do 80% kredytu

Natomiast umowa zawarta z Bankiem Gospodarstwa Krajowego sprawia, że kredyty Banku Pocztowego dla rolników i producentów rolnych zyskały gwarancje Funduszu Gwarancji Rolnych – BGK dla sektora rolnego.
W tym kontekście ważne jest, że gwarancje zabezpieczyć mogą nawet do 80% kwoty niespłaconego kapitału kredytu inwestycyjnego lub obrotowego udzielonego rolniczym kredytobiorcom przez Bank Pocztowy.
Sprawę skomentował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski:

– Rolnictwo odgrywa dla polskiej gospodarki ogromną rolę, a jednocześnie coraz bardziej profesjonalizuje się i rozwija. Dlatego cieszy fakt, że także rodzime banki, jak Bank Pocztowy ze 100% polskim kapitałem, dostrzegają potencjał tego rynku i wspierają, poprzez ofertę otwierającą rolnikom drogę także do takiej formy finansowania swojej działalności.

Rolnicy wiarygodnym klientem

 – W Polsce jest obecnie około 1,4 mln gospodarstw rolnych, których właściciele to jedna z grup zawodowych w kraju najrzetelniej spłacających swoje należności – powiedział  natomiast Tomasz Dąbrowski, Członek Zarządu Banku Pocztowego. – Według danych Biura Informacji Kredytowej   zaledwie 2,6 procent z nich zalega ze spłatą swoich zobowiązań kredytowych, podczas gdy wśród mikro przedsiębiorców odsetek ten wynosi 10,5 procent. Dziś z usług Banku Pocztowego korzysta około 80 tysięcy rolników, odprowadzających co miesiąc składki do KRUS – widzimy jak bardzo wiarygodni finansowo są to klienci. Mam nadzieję, że uruchomione przez nas nowe linie kredytowe z możliwością uzyskania finansowania potrzeb do kwoty 2 mln zł przyciągną do nas kolejnych przedstawicieli tej grupy zawodowej, stanowiąc jednocześnie wsparcie dla rolników i ich rodzin, szczególnie w tym trudnym czasie związanym ze stanem epidemii.

 

Ocena kredytowa w 30 minut

Rolników obsługiwać będzie 80 delegowanych do tego doradców sieci własnej Banku, działających we wszystkich województwach w kraju. Ma to wspomóc udostępnianie oferty we wszystkich powiatach. Ponadto bank przygotował specjalną sieć sprzedaży detalicznej do obsługi segmentu agrobiznesu. Sprzedaż produktów odbywać się będzie w 160 oddziałach Banku Pocztowego, Uruchomiona zostanie również specjalna infolinia. Formalności związane z przyznaniem finansowania, jak zapewnia BP, ograniczone zostały do minimum a wstępna ocena kredytowa wydawana będzie w 30 minut.

 

W tym roku kilkadziesiąt milionów?

Jeszcze w tym roku Bank Pocztowy zamierza udzielić rolnikom kilkudziesięciu milionów złotych finansowania. Przewiduje się, że będą to głównie kredyty inwestycyjne. Zgodnie z bankowymi prognozami, sporym zainteresowaniem (szczególnie w pierwszym okresie), cieszyć się mogą także kredyty obrotowe. A to w związku z wprowadzeniem uproszczonej metody oceny wniosków kredytowych, do wysokości 200 000 zł.

 

Więcej dla sektora agro

Jak podkreśla kierownictwo Banku Pocztowego, rolnicy to kolejna grupa klientów ze specjalnie dedykowaną ofertą oraz  uzupełnienie propozycji Grupy Poczty Polskiej skierowanej do potencjalnych klientów z sektora agro w ramach  ubezpieczeń  Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.
Oferta PTUW obejmuje: ubezpieczenia majątku i OC gospodarstw rolnych dotyczące ubezpieczeń obowiązkowych i dobrowolnych, ubezpieczenia komunikacyjne z wyjątkową ofertą przygotowaną tylko dla rolników, ubezpieczenia maszyn rolniczych, a także ubezpieczenie dotowane „Bezpieczne uprawy i zwierzęta”.

 

Już 10 tysięcy polis

W 2019 r. Poczta pozyskała ponad 12 tys. polis. Natomiast w 2020 roku podczas wiosennej akcji sprzedażowej przekonała do siebie już ponad 10 tys. klientów. Jak informuje BP, do tej pory ze specjalnie przygotowanego wachlarza produktów banku mogli skorzystać przedstawiciele strefy budżetowej: m.in. policjanci, żołnierze, pracownicy Poczty Polskiej, nauczyciele, lekarze i pielęgniarki i osoby zatrudnione w publicznych urzędach.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Dział Komunikacji Korporacyjnej BP

 

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Słońce na horyzoncie w czwartek [POGODA]

Noc zapowiada się pogodnie i sucho. Temperatura spadnie do 4/6 stopni Celsjusza w zastoiskach południa i wschodu kraju, 6/8 stopni na pozostałym...

Rolnicy nie odpuszczają. Blokady dróg w całej Polsce [ZDJĘCIA]

Tak jak zapowiadali od kilku dni - tak właśnie zrobili. Rolnicy wsiedli w ciągniki i blokowali dzisiaj drogi w całej Polsce. Wszystko...

Super akcja od firmy Nasiona Wronkowski!

W związku z obecna sytuacją związaną z Covid-19 Wronkowski zaprawi / doprawi kukurydzę insektycydem Force 20CS biorąc koszty dostawy zaprawionych nasion na...

Śledź nas

17,420FaniLubię to
350ObserwującyObserwuj
2,260SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Słońce na horyzoncie w czwartek [POGODA]

Noc zapowiada się pogodnie i sucho. Temperatura spadnie do 4/6 stopni Celsjusza w zastoiskach południa i wschodu kraju, 6/8 stopni na pozostałym...

Rolnicy nie odpuszczają. Blokady dróg w całej Polsce [ZDJĘCIA]

Tak jak zapowiadali od kilku dni - tak właśnie zrobili. Rolnicy wsiedli w ciągniki i blokowali dzisiaj drogi w całej Polsce. Wszystko...

Super akcja od firmy Nasiona Wronkowski!

W związku z obecna sytuacją związaną z Covid-19 Wronkowski zaprawi / doprawi kukurydzę insektycydem Force 20CS biorąc koszty dostawy zaprawionych nasion na...

Notowania giełdowe zbóż wspięły się na kilkuletnie szczyty!

Ostatni tydzień (9-16.10.2020) przyniósł ok. 5% wzrost notowań obu unijnych kontraktów na zboża oraz pszenice w Chicago. Ponad połowę mniej, bo ok....

Halina Szymańska nowym Prezesem ARiMR

Wczoraj (20 października br.) Halina Szymańska została powołana na stanowisko Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nowa Prezes Agencji...