niedziela, 7 marca, 2021

Pożar gospodarstwa w Sulmicach. Straty na ponad 300 tysięcy złotych

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Do wczesnych godzin porannych w czwartek (27 sierpnia br.), strażacy gasili pożar na terenie gospodarstwa rolnego w Sulmicach (gmina Skierbieszów, powiat zamojski, woj. lubelskie). Oprócz budynków, słomy i siana, spłonęło blisko 60 ton zboża i część maszyn rolniczych.

Zaczęło się od stodoły

Pożar zauważono już późnym popołudniem w środę. W płomieniach stanęła stodoła, w której zgromadzone były płody rolne i maszyny używane w gospodarstwie. Bezzwłocznie wezwano straż pożarną. A jeszcze przed jej przyjazdem mieszkańcy gospodarstwa próbowali ratować dobytek. Wyciągnęli część maszyn. Wyprowadzili też trzy konie. Płomienie jednak zaczęły się błyskawicznie rozprzestrzeniać na sąsiadujące drewniane budynki. Zapaleniu uległy garaże, obora i spichlerz. Pożar zagroził też pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu.

12 godzin w akcji

Akcja gaśnicza trwała ponad 12 godzin. Uczestniczyło w niej 10 zastępów straży pożarnej z JRG w Zamościu i z OSP w Skierbieszowie, Majdanie Skierbieszowskim, Udryczach, Dębowcu, Wierzbie, Sulmicach i Grabowcu. Strażacy oceniają, że akcja nie należała do łatwych z uwagi na to, że w stodole znajdowała się bardzo duża ilość słomy i siana. Trzeba było je wywozić na pobliskie pole i tam dopiero dogaszać. Wodę uzupełniano w pobliskim stawie.

Samozapłon siana?

Straty oszacowano wstępnie na około 300 tys. złotych. Oprócz budynków, słomy i siana, spłonęło też m.in. około 60 ton zboża i część maszyn rolniczych. Życie stracił koń i pies. Prawdopodobną przyczyną pożaru może być samozapłon siana.
Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: portal alarmowy Lublin112

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Rynek jaj. Popyt przewyższa podaż, ceny rosną

Miniony tydzień charakteryzował się utrzymaniem trendu wzrostowego cen. Zbliżamy się do okresu świątecznego który jest głównym motorem napędowym popytu co wpływa na wyższe ceny...

W nocy zrobi się cieplej [POGODA]

W nocy na północy, zachodzie, wschodzie i w centrum niebo przykryją chmury z frontu znad Bałtyku. Przyniesie on słabe miejscowe opady śniegu do maksymalnie...

Kolejny tydzień wzrostów na rynku wieprzowiny

1,56 €. Dokładanie na takim poziomie zakończyła się dziś (05.03.2021) aukcja ISN w Niemczech. Po parunastu tygodniach stagnacji w końcu ceny tuczników pną się...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,620SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły