czwartek, 4 marca, 2021

Pożar gigantycznego stogu słomy w Mszannie

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W fazę dogaszania weszła akcja likwidacji  pożaru gigantycznego stogu słomy w miejscowości Mszanna w gminie Olszanka w powiecie Łosice (woj. Mazowieckie). 

–  Na obecnym etapie przeprowadzamy kontrolowane dogaszanie pożaru w odseparowanej płonącej jeszcze części stogu – informuje brygadier Mariusz Lisiecki, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach. – Wcześniej, do wczoraj, właściciel gospodarstwa przy użyciu sprzętu rolniczego rozwiózł bele słomy z niezajętych stref do bezpiecznych miejsc. Natomiast my dbaliśmy o to by nie dochodziło do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia, Obecnie. strażacy cały czas są na miejscu i pracują. Z uwagi na specyfikę palącego się materiału, a jest to sprasowana słoma, dogaszanie musi jeszcze trochę potrwać. Szacuję, że zajmie nam to jeden albo dwa dni. 

Prawdopodobnie samozapłon

Pożar wybuchł w poniedziałek, 30 listopada br. w godzinach południowych. Stóg o powierzchni 100 x 100 metrów składał  się z od 10 do 11 warstw bel słomy. 
Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru był samozapłon. 
W akcji gaśniczej rotacyjnie uczestniczą strażacy zawodowi i OSP z całego powiatu łosickiego, powiatów ościennych a nawet specjalistyczne jednostki z województwa mazowieckiego. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał a budynki mieszkalne i gospodarcze są bezpieczne. 

Źródło: KP PSP w Łosicach 
Foto: Tygodnik Siedlecki 

-REKLAMA-
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły