Najbliższa noc będzie bardziej pochmurna na zachodzie kraju oraz na wschodzie. W okolicy Kołobrzegu, Szczecina, Gryfic popada deszcz ze śniegiem w ilości 1-3 milimetrów, a od Hrubieszowa po Terespol, Hajnówkę drobny śnieg. Na pozostałym obszarze dużo pogodnego nieba.

Temperatura spadnie do -7/-4 stopni od Warmii po Kujawy, Łódzkie, Ślask i Małopolskę. Nieco cieplej w Wielkopolsce, Dolnym Śląsku i wschodzie Mazowsza -3/-1 stopień. Na wschodzie około -1/+1 stopnia. Najcieplej w okolicy Szczecina +2 stopnie.

Jutro w ciągu dnia chmurzyć się będzie na zachodzie kraju (aż po Kaszuby, Wielkopolskę, Dolny Śląsk)- dodatkowo między Koszalinem a Słubicami może od czasu do czasu pojawić się mżawka lub drobny śnieg. Na południu i w centrum słonecznie. Więcej chmur na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie, a na Podlasiu do południa popruszy śnieg (szczególnie od Hajnówki po Sejny).

Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do około 0/+1 stopnia na wschodzie, +2 stopni na południu i w centrum oraz na północy kraju, do +4/+5 stopni od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Podhale.

Wiatr słaby, na zachodzie i północy umiarkowany- w Sudetach fen z południa.

Łukasz Sieligowski