W piątek do godzin przedpołudniowych na wschodzie i północy Lubelszczyzny, Podlasiu, wschodzie Mazur i Mazowsza pojawiać się będą przelotne opady deszczu. Najwięcej deszczu do 5-6 milimetrów deszczu spadnie od Suwalszczyzny po Białowieżę. Pokropić może także na Podkarpaciu i wschodzie Lubelszczyzny. Na pozostałym obszarze sucho. Na zachodzie nad ranem temperatura spadnie w okolice 0/+2 stopni- przy gruncie chwyci przymrozek (Kaszuby, Pomorze Zachodnie, północ Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej). Na zachodzie i północy +5 stopni. Od Włodawy po Łódź +7 stopni. Od Katowic po Zamość +8/+9 stopni. Najcieplejszy poranek wystąpi od Przemyśla po Rzeszów, Tarnów, Nowy Sącz, Zakopane +10/+14 stopni. W górach powieje silny wiatr halny.

W ciągu dnia opady odsuną się na północ Warmii i Mazur oraz Podlasia (Braniewo, Giżycko, Sejny). Na pozostałym obszarze sporo chmur ale bez deszczu. Najwięcej słońca pojawi się na Roztoczu, Podkarpaciu, Małopolsce, Górnym Śląsku, Opolszczyźnie, Dolnym Śląsku, Świętokrzyskiem i południu Wielkopolski i Ziemi Łódzkiej.

Najchłodniej na mokrej Suwalszczyźnie oraz w pasie od Kaszub po północ Ziemi Lubuskiej +8/+10 stopni. Od Podlasia po Kujawy, Dolny Śląsk +12 stopni. Na Lubelszczyźnie, Ziemi Łódzkiej i Opolszczyźnie +14 stopni. Najcieplej na Roztoczu, Podkarpaciu, Małopolsce i połidniu Opolszczyzny i Górnego Śląska ( Lubaczów, Rzeszów, Tarnów, Zakopane, Cieszyn, Nysa, Racibórz), gdzie lokalnie możemy mieć +18/+19 stopni.

W górach wiał będzie silny wiatr halny z południowego wschodu i południa. Silniej powieje także na północy kraju. Tutaj powieje ze wschodu. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany. Dopiero wieczorem w całym kraju zacznie wiać silny wiatr, który utrzyma się także w sobotę.