niedziela, 28 lutego, 2021

Nowy boom fotograficzny niszczy uprawy

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Po sesjach fotograficznych w polach rzepaku i facelii nastał czas na słonecznik. Rolnicy ponownie apelują -nie niszczcie upraw!

Moda na zdjęcia w barwnych polach nie przemija, a chętnych na zdjęcie nie brak. Szybka fotka, parę ujęć i gotowe zdjęcie można wrzucić na media społecznościowe. Niestety obrazek z internetu różni się od tego, który widzimy po najeździe na pole. Słoneczniki leżą połamane na ziemi, niektóre są pozrywane, a wokół nich ślady opon samochodowych.

Fot. A.Kotecki
Fot. A.Kotecki

 

Fot. A.Kotecki
Fot. A.Kotecki

Ludzie mogą sobie robić zdjęcia, ale niech nie niszczą uprawy. Ostatnio jeden z panów wjechał w pole samochodem – mówi właścicielka słoneczników.

Policjanci przypominają, że niszczenie upraw to przestępstwo i grożą za to surowe konsekwencje.

Niszczenie mienia to przestępstwo – mówi podinsp. Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji – Wszystko zależy od wartości uszkodzonego mienia i dokonanych zniszczeń. To jest przestępstwo, a maksymalna kara jaka za to grozi to nawet 5 lat więzienia. 

Jak się okazuje owady to nie jedyne szkodniki, które trzeba uważać.

Autor: Maria Chmal
Źródło & Zdjęcia: wtk.pl / A.Kotecki

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,215FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły